Obecnie przeprowadzenie wymiany walut jest najbardziej opłacalne za pośrednictwem kantoru internetowego. Tego typu serwisy stają się coraz popularniejsze, przede wszystkim ze względu na znacznie lepsze kursy wymiany, zwłaszcza w porównaniu do banków. Nierzadko e-kantory posiadają w swojej ofercie wiele ofert specjalnych i promocji, co dodatkowo przemawia na ich korzyść. Dlatego pośród wszystkich dostępnych portali warto wybrać ten najlepszy.

Jak znaleźć odpowiedni e-kantor?

Podczas poszukiwania serwisu idealnego pod względem oferty, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Znaczenie ma nie tylko obowiązujący kurs wymiany walut, ponieważ niektóre z kantorów pobierać mogą dodatkowe prowizje i opłaty od użytkowników. Dlatego przed dokonaniem transakcji warto dokładnie sprawdzić tabelę wszystkich opłat i zapoznać się z regulaminem. Aby dowiedzieć się, który kantor internetowy wybrać, warto zapoznać się również z artykułem zamieszczonym w serwisie KantorLista: https://kantorlista.pl/kantory-ktory-kantor-internetowy-wybrac-416. Nie bez znaczenia jest także lista banków, z którymi dany kantor współpracuje. Jeśli nie ma wsparcia dla konkretnej waluty w określonym banku, prawdopodobnie wykonanie przelewu walutowego nie będzie darmowe. Dlatego lepiej wcześniej to sprawdzić i uniknąć wydatku.

Wybór kantoru, a wysokość spreadu

Nierzadko kantory posiadają w swojej ofercie rzekomą darmową wymianę bez spreadu. Stanowi on jednak źródło dochodu dla kantoru, więc z reguły tego typu promocje są jednorazowe. Zazwyczaj wykonanie darmowej transakcji możliwe jest na start, co zachęca nowych użytkowników do skorzystania z usług danego e-kantoru. Jednak w rzeczywistości kursy walut mogą nie być dostatecznie korzystne i po prostu nieopłacalne. Oferty poszczególnych kantorów sprawdzić można za pośrednictwem strony https://strefawalut.pl/kantory, co znacznie ułatwia odnalezienie propozycji najbardziej opłacalnej oraz optymalnej pod względem ponoszonych wydatków transakcyjnych związanych ze spreadem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]