Konto osobiste jako podstawowy rachunek bankowy

Konto osobiste jest najbardziej podstawowym rachunkiem bankowym, który posiada już praktycznie każdy dorosły człowiek. Posiadając konto wszystkie nasze pieniądze zgromadzone są w jednym, bezpiecznym miejscu. Nie musimy się o nic martwić, dodatkowo jeśli jesteśmy w posiadaniu karty płatniczej, nie musimy nosić ze sobą gotówki, czy martwić się, że mamy ze sobą za mało pieniędzy, ponieważ cały nasz budżet zawsze jest pod ręką.

Dzięki dużej konkurencji na rynku bankowości, rachunki osobiste stały się praktycznie darmowe, zazwyczaj po spełnieniu kilku prostych warunków, możemy cieszyć się brakiem jakichkolwiek opłat.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto?

Oczywiste jest, że wybierając konto osobiste powinniśmy kierować się przede wszystkim jak najniższymi kosztami. Należy jednak przy tym uważać, ponieważ w dużej liczbie przypadków promowane konta za „0 zł”, często posiadają ukryte haczyki. Warto więc przed podpisaniem umowy dokładnie przejrzeć jej warunki oraz tabelę opłat i prowizji.

Korzystanie z konto powinno być również wygodne. Zanim zdecydujemy się na jakiś bank, powinniśmy sprawdzić ilość jego placówek oraz bankomatów w naszym mieście. Dodatkowym udogodnieniem jest również funkcjonalność platformy internetowej oraz możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, dzięki której możemy zarządzać naszym kontem z telefonu.

Promocyjne konta bankowe

Jak już zostało wspomniane, banki cały czas starają się o swoich klientów i w tym celu starają się generować coraz to atrakcyjniejsze oferty. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się premie na start. Warunki na ogół są proste, wystarczy tylko o nich pamiętać. Najczęściej należy wykonać kilka płatności kartą, zapewnić comiesięczne wpływy, czy zainstalować aplikację mobilną na swoim telefonie.

Nowi klienci banku zakładając konto często dostają również możliwość dodatkowego założenia lokaty lub konta oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem. Niektórzy decydują się na założenie konta w danym banku tylko ze względu na możliwość założenia takiego rachunku, ponieważ ich oprocentowanie w porównaniu ze standardowymi produktami jest zdecydowanie atrakcyjniejsze.

Więcej praktycznych informacji o produktach bankowych znajdziesz na oszczednoscionline.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]