Kantor internetowy jako rozsądna alternatywa dla stacjonarnej wymiany walut.

W celu zakupu walut pierwsze kroki kieruje się zazwyczaj do tradycyjnego kantoru, w którym walutę kupuje się w formie gotówkowej. Można też udać się do banku, w którym pieniądze przelewane są pomiędzy rachunkami złotowymi a walutowymi. Jednak operacje takie obciążone są wysokim spreadem, a w bankach często wysoką prowizją, o wartości kilku procent kupowanej waluty. Korzystną alternatywą są kantory internetowe.

Zalety prowadzenia operacji w kantorach internetowych

Kantory internetowe oferują przede wszystkim wygodę, jakiej nie dają stacjonarne punkty wymiany walut. Wszystkie operacje można tutaj przeprowadzić za pośrednictwem internetu z siedziby firmy lub, w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, z domu. Wymiany można także dokonać w czasie podróży, za pomocą urządzenia mobilnego. Dzięki temu znika konieczność przewozu gotówki do siedziby banku lub kantoru stacjonarnego, a co za tym idzie, oszczędza się zarówno czas, jak i pieniądze, które należałoby wydać na dojazdy.

Drugą, dużą zaletą kantorów internetowych jest bezpieczeństwo. Wszystkie operacje wykonuje się bowiem drogą elektroniczną, w formie przelewów pomiędzy klientem a kantorem internetowym. Niwelowane są zatem wady obrotu gotówkowego, takie jak konieczność zapewnienia bezpiecznego transportu gotówki i ryzyko jej utraty w wyniku zagubienia lub kradzieży.

Kolejnym plusem korzystania z usług kantorów internetowych są niższe koszty prowadzenia operacji oraz lepsze ceny, uzyskiwane za sprzedawaną walutę lub też niższe koszty jej zakupu. Spready w kantorach internetowych wynoszą ułamek tego, co w tradycyjnych bankach. Znacznie niższe są także prowizje, liczone jako procent od każdej transakcji. Oszczędności rosną zatem wraz ze wzrostem obracanych kwot.

Dla kogo kantory internetowe?

Oferta kantorów internetowych przeznaczona jest dla wszystkich, którzy korzystają z walut obcych. Są to przede wszystkim firmy prowadzące działalność międzynarodową i transferujący określone kwoty regularnie do swoich bliskich w kraju. Daje im to możliwość uzyskania lepszych warunków, zarówno podczas sprzedaży, jak i zakupu waluty, co z kolei przekłada się na większe zasoby dostępnych po wymianie pieniędzy. Takie rozwiązanie ma niebagatelne znaczenie również dla osób zarabiających za granicą i utrzymujących rodziny mieszkające w kraju. Kolejną grupą, która doceni możliwość swobodnego zakupu walut w kantorach internetowych, są osoby spłacające kredyty zaciągnięte w walutach obcych. Dzięki możliwości spłaty rat kredytu zaciągniętego w walutach obcych, z użyciem środków zakupionych poza bankiem, nie są oni narażeni na bardzo wysokie spready narzucane przez banki.

Klienci, regularnie korzystający z usług kantorów internetowych, zyskują ponadto możliwość negocjacji stawek, po jakich wymieniana jest waluta. Nie trzeba też długotrwale, co jest wymagane w pewnych bankach, posiadać dużych zasobów na rachunkach.

Tak można wybrać dobry kantor internetowy.

Kierując się przedstawionymi powyżej przesłankami, można wybrać najlepszy dla siebie kantor internetowy. Jest nim np. internetowy kantor Fritz Exchange, oferujący swoje usługi już od ponad pięciu lat, zarówno firmom, jak i klientom indywidualnym. Oferta dla firm jest tym bardziej interesująca, że przy wyższych, wynoszących powyżej 10 tysięcy euro kwotach, istnieje możliwość negocjacji ceny kursów. Oferowane klientom spready są znacznie niższe niż te obowiązujące w bankach i kantorach stacjonarnych.

Fritz Exchange to także duża szybkość prowadzonych operacji — większość z nich jest realizowana w ciągu zaledwie 15 minut. Komfort korzystania z usług tego kantoru zwiększa fachowe Biuro Obsługi Klienta, które oferuje pomoc dedykowanych pracowników.

Innowacją jest także kantor automatyczny, pozwalający na wymianę walut w automacie podobnym do bankomatu.

Na rynku działają także mniejsi gracze, z których najwięksi to np.: LiderWalut, KantorOnline, Amronet, Fritz Exchange, Ergokantor, Kantor Alior Banku, TopFX, Trejdoo.

http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/raporty-interaktywnie-com/raport-interaktywnie-kantory-online-2016-253285. Kantor internetowy Fritz Exchange jest aktualnie jednym z wiodących na rynku podmiotów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]