Jak wziąć pożyczkę bez wychodzenia z domu?

Pożyczka powinna być przede wszystkim prosta w przyjęciu i szeroko dostępna dla ludzi. Zatem pożyczki bankowe, gotówkowe, najczęściej nie są tak łatwo dostępne dla potrzebujących, jak jest to w instytucjach poza bankowych. Wiele instytucji finansowych udziela pożyczek, z nieco wyższym oprocentowaniem, ale zdecydowanie szybciej i z ograniczoną formalizacją transakcji.

Jeżeli chcemy zaciągnąć pożyczkę w banku, przede wszystkim powinniśmy przygotować się na 1-2 dni wnioskowania o kredyt. Zaczyna się oczywiście od wysłania wniosku o kredyt gotówkowy. Określamy kwotę, jaką potrzebujemy oraz okres, na jaki chcielibyśmy zaciągnąć pożyczkę (w odróżnieniu od chwilówek, okres kredytowania jest zdecydowanie dłuższy, gdyż może go rozbić nawet na pięć lat). Następnie podajemy szereg naszych danych osobistych — by bank mógł sprawdzić naszą historię kredytową oraz ryzyko kredytowe. Podajemy także informacje o osiąganych dochodach, tak aby bank był w stanie oszacować, czy damy rade spłacać zaciągnięty kredyt i na ile będziemy ryzykownym klientem. Te aspekty będą bezpośrednio decydować o wysokości oprocentowania. Po wysłaniu pełnego wniosku czekamy na decyzję banku — może to trwać od godziny do nawet 2 dni (jeżeli wniosek wysyłamy na przykład w sobotę — nie wszystkie banki rozpatrują wnioski kredytowe w weekend). Po oczekiwaniu dostajemy decyzję kredytową, czyli informację, czy bank przydzielił nam możliwość zaciągnięcia kredytu, oraz warunki, na jakich możemy kredyt przyjąć (okres spłaty, oprocentowanie, marża, wysokość rat i terminarz spłat). Decyzja następnie należy do nas, jeśli się decydujemy to podpisujemy umowę i pieniądze na koncie otrzymujemy od 30 min do 2 dni.

Jak to wygląda natomiast w serwisach typu GetBucks? Pojawia się potrzeba zaciągnięcia kredytu, wchodzimy na stronę GetBucks.com. Na stronie głównej ustawiamy wnioskowaną kwotę kredytu oraz okres pożyczki. Od razu wylicza nam się opłata pożyczki, jak i pełna kwota do spłaty. Klikamy w przycisk „weź pożyczkę” – wypełniamy wniosek o przydzielenie pożyczki. Po wysłaniu formularza czekamy do 15 min na decyzję. Gdy weryfikacja jest pozytywna, otrzymujemy wiadomość z umową i potwierdzeniem warunków. Akceptujemy i w przeciągu 15-20 min otrzymujemy wnioskowane środki na nasze konto bankowe. Prawda, że zdecydowanie prościej i szybciej?

[Głosów:1    Średnia:5/5]