Jak grać na giełdzie aby zarobić

Jeszcze kilka lat temu polska giełda papierów wartościowych pozwalała na zarabianie wysokich kwot. Obecnie od dwunastu miesięcy trwa wycofywanie środków z giełdy przez zagranicznych inwestorów, przy czym wycofano już blisko 50 miliardów dolarów, co wpłynęło na obniżenie kursów wielu wiodących spółek giełdowych. Jednak i w takiej sytuacji na obrocie akcjami można zarobić.

Jak się przygotować do gry na giełdzie

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych należy rozpocząć od otworzenia rachunku w domu maklerskim. Początkujący inwestorzy mogą się zdecydować na rachunki prowadzone bezpłatnie, z kolei jeśli pojawia się konieczność skorzystania z dodatkowych analiz przygotowanych przez analityków czy dodatkowych zestawień, wówczas przydatne może być konto płatne udostępniające takie informacje. Przy inwestowaniu w akcje należy kupować akcje tak, aby dywersyfikować ryzyko, co powinno się przełożyć na skład portfela. Na giełdzie są obecne spółki, które zawsze zapewniają stabilne zyski. Takimi spółkami są firmy energetyczne i spółki związane z wydobyciem gazu. Ich ceny są raczej dosyć stabilne, a potencjalny zysk inwestora może pochodzić z wypłaty dywidendy. Z kolei wszelkie spółki medialne od wielu lat traktowane są jako spółki o dużym ryzyku, które zazwyczaj nie przynoszą dochodu.

Strategia inwestowania

Przy inwestowaniu na giełdzie ważna jest strategia inwestycyjna. Posiadane pieniądze należy podzielić na co najmniej 3 części, które można zainwestować nie tylko w akcje różnych spółek, ale również w różne instrumenty finansowe, którymi obraca giełda. Na kursy akcji duży wpływ mają różnego rodzaju zdarzenia polityczne, zatem wskazane jest również śledzenie informacji gospodarczych oraz informacji o charakterze ogólnym. Oczywiście można również inwestować kierując się jedynie intuicją czy przypadkiem, jednak takie inwestowanie wiąże się z dość dużym ryzykiem. Skupiając się na kupnie i sprzedaży akcji należy również pamiętać, że dom maklerski pobierze od takich transakcji podatek, z którego należy się rozliczyć w kolejnym roku podatkowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]