Inwestycje budowlane w ochronie prawa

Wszelkiego rodzaju realizacje inwestycji budowlanych potrzebują prawnego wsparcia. Dotyczy to nie tylko inwestycji deweloperskich ale i także różnych inwestycji prywatnych. W Polsce mało jest kancelarii, które pełnią tego rodzaju usługi, ale też nie każdy rozpoczynając inwestycję od razu myśli o tego rodzaju zabezpieczeniach.

PO CO POTRZEBNA JEST OBSŁUGA PRAWNA INWESTYCJI BUDOWLANYCH?

Obsługa prawna inwestycji budowlanych potrzebna jest w zasadzie na każdym etapie budowy. Rzadko zdajemy sobie sprawę ile umów podpisuje się w trakcie realizacji jakiejkolwiek inwestycji. Począwszy od umowy zakupu działki budowlanej poprzez umowy kredytowe po umowy ewentualnej sprzedaży czy umowy z firmą budowlaną. Na każdym etapie budowy każda strona chce jak najlepiej mieć zabezpieczone swoje interesy. Najwięcej zaś może stracić inwestor, który w realizację budowlaną wkłada najwięcej finansów i zaangażowania. Dlatego w momencie, gdy na początku inwestycji inwestor zdecyduje się na ochronę prawną swojej budowy, jego interesy od początku są zabezpieczone i pod prawną ochroną. Inwestor w takim przypadku wiele nie ryzykuje. Najczęściej prawnie chronione są inwestycje deweloperskie. To deweloper zanim zacznie budowę, zabezpiecza się prawnie z każdej strony.

NA CZYM POLEGA OBSŁUGA PRAWNA INWESTYCJI BUDOWLANYCH?

Kancelarie prawnicze, które prowadzą usługę ochrony prawnej inwestycji budowlanych, polecają swoim klientom:
– pełny due diligence nieruchomości;
– opracowanie treści umów sprzedaży,na wykonawstwo usług budowlanych, umów na zaprojektowanie,
– analizę wszelkiego rodzaju umów kredytowych,
– odpowiednie negocjacje z firmami budowlanymi czy bankami,
– spisanie wszelkich umów developerskich,
– wszelkie wsparcie w sprawach administracyjnych.

INWESTYCJE POD PRAWNĄ OCHRONĄ SĄ PEWNE

Inwestycje objęte obsługą prawną są inwestycjami bardzo poważnymi i pewnymi. W przypadku różnego rodzaju rozbiórek, przyszłego sąsiedztwa, danej i inwestycji, kredytów pobranych na inwestycję, możliwe są specjalistyczne negocjacje profesjonalnych prawników i specjalne porady. Obsługa prawna inwestycji daje różne możliwości i pozwala na różnego rodzaju rozwiązanie problemów i to w świetle prawa.

DOŚWIADCZENIE I POMOC PRAWNA

Inwestycje budowlane nie zawsze przebiegają sprawnie, niejednokrotnie potrzebne są rozwiązania, na które zwykły inwestor nigdy nie wpadnie. Decydując się na współpracę z doświadczoną kancelarią prawną można ochronić swoją inwestycję budowlaną.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]