Sposoby na pracę przez Internet

Spora część osób wybiera pracę zdalną jako alternatywę dla tradycyjnego zatrudnienia na etacie w firmie. Taki rodzaj pracy wymaga wysokiego poziomu motywacji, aby realizować zlecenia bez nieustannego weryfikowania stopnia ich wykonania przez przełożonych. Warto się przyjrzeć, jaki rodzaj pracy można wykonywać przez Internet.

Wirtualne call center

Dostęp do telefonii internetowej znacząco obniżył koszty, związane z telefoniczną obsługą klientów. Obecnie duży procent osób zatrudnionych przez zewnętrzne centra obsługi klienta wykonuje swoje obowiązki zdalnie z domu, korzystając jedynie z internetowego dostępu do systemów informatycznych i wirtualnej telefonii. W taki sposób można realizować wychodzące kampanie sprzedażowe, ale można również zajmować się obsługą klienta odpowiadając na zapytania telefoniczne i mailowe.

Zlecenia dla copywriterów i grafików

W Internecie działają również serwisy, które oferują osobom piszącym lub zajmującym się grafiką komputerową regularne zlecenia. W takich serwisach można podejmować współpracę regularnie albo realizować zlecenia okazyjnie, w zależności od posiadanych kompetencji i czasu wolnego. Część takich serwisów umożliwia również przyjmowanie zleceń na wykonanie konkretnych zadań z zakresu marketingu, promocji czy innych działań związanych z obsługą usługową firm. W ramach pracy przez Internet obsługiwane są sklepy internetowe, zarówno jako miejsca, w których należy zamieścić nowe produkty, stworzyć ich opisy czy dodać zdjęcia, jak i pod kątem obsługi klienta. Także promocja rynku e-commerce oparta jest na działaniach zlecanych przez Internet.

Praca przez Internet może również obejmować zlecanie i realizację wykonania tłumaczeń czy redakcji tekstów. Część trenerów i coachów korzysta z internetowych platform, organizując płatne szkolenia i treningi dostępne dla każdego, kto ma dostęp do Internetu. Przykłady znanych blogerów, vlogerów czy szafiarek pokazują, że są w Polsce osoby, które potrafią zarabiać na regularnym publikowaniu na blogach czy tworzeniu filmów na YouTube’a.

[Głosów:1    Średnia:5/5]