Pożyczki z poręczycielem

0
2268

Nie posiadasz zdolności kredytowej? Skorzystaj z opcji pożyczki z poręczycielem. To dla Ciebie rozwiązanie idealne. Uzyskasz niezbędne środki finansowe, które możesz wykorzystać na dowolny cel, a zobowiązanie spłacisz w dogodnych ratach.

Poręczenie kredytu otwiera wielu ludziom drogę do dodatkowej gotówki. Jeśli masz zaufaną osobę, która mogłaby zostać Twoim żyrantem, skorzystaj z tej opcji, a na pewno będziesz zadowolony. Chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach z poręczycielem od https://salvusmoney.pl/? Zapraszamy do lektury.

Na czym polega pożyczka z poręczycielem?

Jeśli banki odmawiają Ci przyznania kredytu, a firmy pożyczkowe wymagają zdolności kredytowej, pozostaje Ci jeszcze jedna opcja, czyli pożyczka z poręczycielem. Możesz mieć pewność, że kolejny wniosek o dodatkową gotówkę nie zostanie już odrzucony. Taka forma pożyczania pieniędzy polega na tym, że wybierasz osobę, która zostanie Twoim poręczycielem i dzięki temu uzyskujesz środki, mimo że sam nie posiadasz zdolności kredytowej. Musisz jednak pamiętać o jednej, bardzo istotnej kwestii. Jeśli Tobie nie uda się spłacić pożyczki, obowiązek uregulowania należności automatycznie spada na osobę, która została Twoim żyrantem.

Kto może zostać poręczycielem?

Choć poręczycielem może zostać absolutnie każdy, najczęściej decydujemy się, by był to członek naszej najbliższej rodziny. Nierzadko gwarantami stają się także partnerzy lub przyjaciele. Bez względu na to, kto zostanie żyrantem Twojej pożyczki, musi to być osoba, która ukończyła 18 lat i posiada zdolność kredytową, a także stałe, comiesięczne dochody. Warto wiedzieć, że także osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą są w gronie potencjalnych poręczycieli. Oprócz nich także emeryci i renciści mogą pomóc we wzięciu pożyczki. Co istotne, żyrant nie może posiadać żadnych zadłużeń, a także zajęć komorniczych.

Co powinien wiedzieć poręczyciel?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, poręczyciel powinien być świadomy, że w razie, gdyby pożyczkobiorca nie spłacił pożyczki, to on jest zobowiązany to zrobić. Jednak żyrant ma też szereg praw, o których powinien wiedzieć. To m.in. możliwość wglądu do aktualnej spłaty zadłużenia i zażądania od kredytodawcy szczegółów dotyczących stanu spłaty pożyczki, a także prawo do natychmiastowego zawiadomienia o opóźnieniach w dokonywaniu spłat.

Czy warto starać się o pożyczkę z poręczycielem?

Każdy kredyt czy pożyczka to obciążenie dla Twojego budżetu. Zawsze warto kilka razy zastanowić się nad opcjami, na jakie możemy się zdecydować. Być może obejdzie się bez dodatkowej gotówki. A jeśli sytuacja zmusza Cię do podjęcia kroków w stronę wzięcia pożyczki, dobrze znaleźć firmę, której możesz zaufać. Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji na temat pożyczek i kredytów, zajrzyj na:  https://salvusmoney.pl/category/kredyt-konsolidacyjny-dla-zadluzonych/.

[Głosów:4    Średnia:1.8/5]