Ogranicz ryzyko w zakładzie pracy poprzez zakup odpowiednich tabliczek informacyjnych

Podczas realizacji zadań produkcyjnych lub usługowych w zakładzie pracy, zawsze towarzyszy nam ryzyko związane z możliwością wypadku lub innej, niechcianej sytuacji. Takie zdarzenia wynikają zazwyczaj z braku odpowiedniej informacji. Dlatego, zarówno inspekcje pracy, jak i zdrowy rozsądek podpowiadają, aby w każdej firmie i instytucji zorganizować skuteczny system informacyjno-ostrzegawczy. Skutecznym narzędziem w jego praktycznej realizacji są tabliczki informacyjne.

Tabliczki przeznaczone do eliminacji ryzyka wypadku

Każdy pracodawca powinien troszczyć się o zdrowie i życie zatrudnionych pracowników. Jest to jego podstawowy obowiązek. W razie wypadku, organy kontrolne, w pierwszej kolejności sprawdzają oznakowanie znajdujące się w zakładzie pracy i, jeżeli jest taka potrzeba, również na konkretnym stanowisku pracy. Tabliczki informacyjne potrafią skutecznie eliminować ryzyko wielu potencjalnych wypadków, spowodowanych nieprawidłowym użytkowaniem maszyn, poślizgnięciem się, upadkiem, porażeniem prądem.

Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są najrozmaitsze, spełniające potrzeby różnych zakładów pracy tabliczki informacyjno-ostrzegawcze. Dużym zaufaniem klientów cieszy się sklep Znaki24.pl, który pozwala na przygotowanie się do każdej sytuacji. W ofercie są, między innymi: tabliczki informujące o lokalizacji przedmiotów niebezpiecznych (np. butli z gazem), tabliczki informujące o maksymalnym obciążeniu regału, tabliczki z informacją o zakazie palenia, tabliczki przestrzegające przed promieniowaniem, najróżniejsze znaki przeciwpożarowe (np. wskazujące lokalizację gaśnicy lub hydrantu).

Warte uwagi są tabliczki informacyjne z numerami i nazwami firmowych pomieszczeń, w tym na przykład: magazynu, pomieszczenia ze środkami dezynfekującymi, toalety lub szatni. Właściwe oznakowanie sprzyja odpowiedniemu poruszaniu się po budynku. W opcji są także tabliczki informujące o zakazie wstępu na dany teren, do budynku lub jego wyodrębnionej części.

Tabliczki informacyjno-ostrzegawcze dedykowane do konkretnej działalności

Sklep internetowy Znaki24.pl proponuje tabliczki, które sprawdzą się w każdym zakładzie pracy, jak również w takich specyficznych podmiotach, jak szpitale, restauracje, hotele, magazyny, szkoły. Znaki do podmiotów medycznych mogą chociażby informować o tym, jaki lekarz przyjmuje w danym gabinecie (np. tabliczka z napisem: gabinet ginekologiczny lub gabinet zabiegowy).

Z kolei w obiektach edukacyjnych bardzo pomocne są tabliczki informacyjne, które zdradzają lokalizację poszczególnych klas, pokoju nauczycielskiego, stołówki, szatni lub sali gimnastycznej. W magazynach i logistyce skuteczne są tabliczki zakazujące ruchu urządzeń do transportu poziomego lub zakazu przewozu osób na urządzeniach transportowych.

Tabliczki informacyjne do walki z pandemią

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się także tabliczki, które sprzyjają walce z pandemią. Nic dziwnego. Nieprzestrzeganie zasad obowiązujących w zakładzie może doprowadzić do licznych zachorowań i w związku z tym do dezorganizacji procesu produkcyjnego.

Katalog produktów sklepu Znaki24.pl obejmuje tabliczki z takimi informacjami, jak: obowiązek założenia maseczki lub zachowania odpowiedniego dystansu. Cennym nabytkiem w obiektach handlowych są tabliczki z informacją o częstotliwości dezynfekcji powierzchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]