samolot

Zarobki osoby na takim stanowisku uzależnione są przede wszystkim od miejsca, w którym taka osoba pracuje. Dobrze wygląda to w przypadku stewardess linii lotniczej LOT, ale zdecydowanie więcej jesteśmy w stanie zarobić pracując dla zagranicznych linii. Jesteśmy w stanie zrobić jako stewardessa? Czy długość stażu zawodowego, doświadczenie zawodowe oraz ilość wyrobionych godzin w miesiącu ma znaczenie w postaci pieniężnej? Czy praca na własny rachunek w takim zawodzie jest możliwa? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-stewardessa/

Ile jesteś w stanie zrobić jako stewardessa?

Pracując na etacie jako pracownik linii lotniczej umówiony jestem z nią na wykonywanie tak zwanego pensum. Jest to określona pula godzin, która musisz przepracować w danym miesiącu, aby otrzymać pełne wynagrodzenie. Pensum uzależnione jest od rodzaju firmy. W przypadku narodowego przewoźnika LOT wynosi ono około 45 godzin w miesiącu. Jest to ilość, dzięki którym stewardessa zarobi od 2500 do 4000 zł brutto. Pracy związanej z lataniem, musimy być przygotowani na sporą liczbę nadgodzin. Na kolejną godzinę pracy jesteśmy w stanie zarobić około 100 zł brutto. Liczba nadgodzin w danym miesiącu nie może przekraczać 55 godzin. Tak wyglądają w skrócie zarobki etatowego pracownika linii lotniczych. W przypadku kontraktu samozatrudnienia, zarobki wzrastają od 4000 zł do 7000 zł brutto. Jednak prowadząc taką działalność, musimy pamiętać o odprowadzaniu podatku VAT, składek ZUS oraz funduszu pracy. Realne zarobki nie są już tak wysokie, jak prezentują się na pierwszy rzut oka.

Czy praca na własny rachunek jest opłacalna?

Główną formą zatrudnienia w tej dziedzinie jest umowa o pracę. Jednak coraz częściej dochodzi do sytuacji, w którym pracodawca zainteresowany jest współpracą ze sobą, która w obrocie prawnym funkcjonuje jako firmy. Jest to jednoosobowa działalność, która posiada wyższe zarobki oraz większą elastyczność oczka ale bardziej przyznają, że pieniądze otrzymane na rękę nie są tak wysokie, jak się okazuje. Nieco trudniej jest również o bezpłatne leczenie oraz uprawnienia emerytalne.

Zobacz też: http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/wlasna-kancelaria-adwokacka-czy-praca-na-etacie-zatrudnienie-jako-adwokat/

[Głosów:0    Średnia:0/5]