Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy

Nie masz środków na nagły wydatek? A może planujesz wakacje marzeń i tylko kilku tysięcy brakuje, aby je zrealizować? Może ci w tym pomóc kredyt gotówkowy – zobacz, na co możesz go przeznaczyć.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Zaczniemy od dobrej wiadomości – kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że nie musisz tłumaczyć bankowi, na co chcesz wydać te pieniądze, ani też się z tego potem rozliczać. Twoim jedynym obowiązkiem jest płacenie rat w terminie oraz uregulowanie całości zadłużenia w czasie wskazanym przez bank. Więcej o kredytach gotówkowych można przeczytać w sieci np. na kredytexpress.pl, jeśli masz jakieś wątpliwości, to prawdopodobnie tam znajdziesz na nie odpowiedź.

I tutaj warto byłoby jeszcze szybko wyjaśnić różnicę między pożyczką a kredytem gotówkowym. Pożyczka może być udzielona zarówno przez bank, jak i inną instytucję finansową bądź osobę fizyczną – sposób jej przyznawania reguluje Kodeks cywilny. Natomiast przepisy dotyczące kredytów gotówkowych regulowane są przez Prawo bankowe, które określa, że produkt też może być oferowany wyłącznie przez banki.

Czemu to podkreślamy? Ponieważ w niektórych bankach nie znajdziesz oferty, która nazywałaby się „kredyt gotówkowy”, lecz „pożyczka gotówkowa”, którą również można przeznaczyć na dowolny cel. A skoro mamy już to wyjaśnione, czas zastanowić się, jak znaleźć produkt na najkorzystniejszych warunkach.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

To w dzisiejszych czasach jest tak naprawdę bardzo proste, a to dzięki porównywarkom kredytów gotówkowych. Są to narzędzia, które zbierają oferty ze współpracujących z nimi bankami i przedstawiają je w ujednoliconej formie. To sprawia, że nie tylko łatwiej jest je wyszukać, ale także przeanalizować warunki.

Porównywarek znajdziesz w sieci wiele, najlepiej korzystać z tych, które oprócz oprocentowania, prowizji i RRSO wskazują wysokość miesięcznej raty i całkowity koszt kredytu.

Jak ich używać? To nie jest trudne. Wystarczy wpisać dwie informacje: kwotę zobowiązania oraz okres spłaty (na ile miesięcznych rat chcesz rozłożyć zadłużenie). Na tej podstawie wygenerowane zostaną oferty, które spełniają te kryteria. Zwykle są one automatycznie sortowane od najtańszych, aczkolwiek niektóre narzędzia umożliwiają porządkowanie ich według innych kryteriów.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy?

Wiesz już, na co wydasz pieniądze oraz znalazłeś korzystną ofertę, zanim jednak zaczniesz cieszyć się dodatkową gotówką, musisz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. A wraz z nim, trzeba dołączyć kilka dokumentów.

Potrzebny będzie dowód osobisty do weryfikacji tożsamości. Oprócz tego może być wymagane oświadczenie o dochodach lub zaświadczenie od pracodawcy o wysokości wynagrodzenia oraz rodzaju zatrudnienia. Czasami konieczny jest też wyciąg z konta bankowego oraz dodatkowe dokumenty.

To, ile formalności trzeba będzie spełnić, zależy przede wszystkim od tego, o jaką kwotę się starasz. Im jest ona wyższa, tym większe wymagania stawia bank, aby móc lepiej ocenić twoją zdolność kredytową. Natomiast w przypadku kredytów o niskiej wartości, często możliwe jest uzyskanie ich wyłącznie na dowód.

A co najlepsze – wszystko możesz załatwić online, nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnić wniosek przez internet oraz dołączyć do niego kopię niezbędnych dokumentów. Weryfikacja tożsamości może nastąpić podczas podpisywania umowy, którą dostarcza kurier.

[Głosów:1    Średnia:5/5]