Gdzie i jak można dostać pożyczkę za darmo

Szukając możliwości pozyskania dodatkowej gotówki, najczęściej staramy się wybierać oferty pożyczkowe, które będą nas jak najmniej kosztować. Wśród najróżniejszych propozycji, często można spotkać się z opcją darmowych pożyczek. Gdzie i jak można je dostać? Na co zwracać uwagę?

Gdzie możliwa jest darmowa pożyczka?

Oferty darmowych pożyczek są dosyć często spotykane i bardzo mocno promowane w różnych mediach. Pozwalają one pożyczyć określoną kwotę, z możliwością jej oddania, bez naliczenia dodatkowych odsetek i innych opłat. Innymi słowy, spłaca się dokładnie tyle, ile się wzięło. Trzeba jednak pamiętać, że darmowa pożyczka to propozycja parabanków (czytaj na dobrapozyczka24.pl), czyli instytucji działających w strefie pozabankowej. To sprawia, że funkcjonuje to na innych zasadach, niż standardowe oferty bankowe, przez co jest bardziej ryzykowne dla klientów. Dodatkowo takie pożyczki najczęściej są w charakterze chwilówek, czyli na niewielkie kwoty i z krótkim czasem spłaty.

Jak znaleźć pożyczkę za darmo?

Jak zostało już wspomniane, darmowe pożyczki są często spotykane i mocno promowane. Korzystając z internetu i dostępnych porównywarek pożyczek gotówkowych, można z łatwością zorientować się w tym, jak wygląda sytuacja na rynku finansowym. Wiele firm pozabankowych, zwłaszcza parabanków, ma to rozwiązanie w swojej ofercie. Samo znalezienie darmowej pożyczki nie stanowi więc większego problemu. Zanim jednak się na to zdecydujemy, każdą taką ofertę, trzeba dokładnie sprawdzić, aby zorientować się, czy jest ona rzeczywiście korzystna.

Czym jest darmowa pożyczka?

Darmowa pożyczka albo też chwilówka za darmo i bez opłat to po prostu oferta pozwalająca na pożyczenie niewielkich sum pieniędzy i oddanie ich w tej samej kwocie. Haczyk jest taki, że propozycja ta ma cele przede wszystkim marketingowe i skierowana jest do nowych klientów, którzy jeszcze nie korzystali z usług danej firmy finansowej. To oznacza, że nie każdy może sięgnąć po darmową pożyczkę. Podstawowym założeniem, jest ściągnięcie nowych konsumentów, którzy po skorzystaniu z tej konkretnej oferty, będą na tyle zadowoleni z usługi, że jeszcze wrócą. Rzecz jasna kolejne pożyczki będą już na standardowych warunkach i ze wszystkimi opłatami.

Co więcej, pożyczki takie z oczywistych względów nie są duże. Zazwyczaj można jednorazowo uzyskać od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych (ale rzadko się to spotyka). Dla firm jest to też dosyć ryzykowne przedsięwzięcie, dlatego najczęściej każdy klient jest dosyć skrupulatnie weryfikowany, względem swojej wypłacalności. W razie, gdyby pożyczkobiorca nie oddał pieniędzy – oferta natychmiast przestaje być darmowa i są naliczone wszystkie zwyczajowe opłaty plus koszty dodatkowe, co może być zdecydowanie droższe, niż standardowa usługa.

Jak dostać pożyczkę za darmo?

Aby uzyskać darmową pożyczkę, można skorzystać z kilku dostępnych sposobów. Pierwszym z nich jest zaciągnięcie zadłużenia online, z wykorzystaniem formularzy dostępnych w sieci. Pomóc w tym mogą porównywarki pożyczek, które przerzucają bezpośrednio na stronę parabanku. Inną możliwością jest pójście bezpośrednio do siedziby firmy. Formalności potrzebnych do spełnienia jest stosunkowo niewiele, a sprawę załatwia się szybko. Kolejną opcją jest także pożyczka na telefon – tutaj wystarczy zadzwonić na infolinię i porozmawiać z konsultantem.

Czy darmowa pożyczka jest bezpieczna?

Zależy, skąd się ją weźmie. Parabanków w Polsce jest wiele i cieszą się dużą popularnością, pomimo faktu, iż są ryzykowne. Zanim zdecydujemy się na wzięcie pożyczki z takiej firmy, najlepiej będzie ją najpierw sprawdzić i nie chodzi tu tylko o opinie klientów. Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi spis firm pozabankowych, zwłaszcza tych, wobec których prowadzone jest postępowanie o podejrzeniu dokonania przestępstwa. Wszystkie te informacje są publicznie dostępne na stronie internetowej KNF.

[Głosów:1    Średnia:5/5]