Jest pewien typ literatury, który wyjątkowo trzyma w napięciu. To książki o mafii. Z jednej strony kryminalne, mające niesamowite zwroty akcji, z drugiej strony – często opisujące prawdziwe wydarzenia i historie, o których czasami lepiej byłoby nie wiedzieć. Ostatnimi czasy bardzo popularną książką o tej tematyce jest „Masa. O kobietach polskiej mafii”, która stała się nawet inspiracją do nakręcenia filmu, który podbił jakiś czas temu polskie kino.

Książki o mafii

Dlaczego tak lubimy czytać o mafii? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak wydaje się, że jest to związane z tym, że chcemy po prostu trochę lepiej rozumieć otaczający nas świat i to co się z nim dzieje. Z wiadomości telewizyjnych co chwilę słyszymy o krwawych porachunkach mafii lub o tym, że policja rozbiła jakiś niebezpieczny gang, prowadzący handel niedozwolonymi substancjami lub krzywdzący ludzi w inny sposób. To zatem świat gdzieś obok nas, czasami bardzo blisko. Poznawanie go z perspektywy swojego wygodnego oraz bezpiecznego domu, pod ciepłym kocykiem i z kubkiem herbaty, daje dreszczyk emocji…i nic nie kosztuje, poza tym ile wyda się na tego typu książkę, na przykład zmawiając ją na livro.pl.

Książka o mafii na prezent

Jeżeli chcielibyśmy podarować komuś książkę na prezent, jednak nie o końca jesteśmy przekonani, czy dobrze znamy czytelniczy gust tej osoby, książka o mafii powinna świetnie się sprawdzić. Dlaczego? Bo to wciągające historie pokazujące kulisy świata, do którego na szczęście zwykły człowiek ma daleko, co nie zmienia faktu, że chciałby wiedzieć jak to działa. Również trochę dla własnego bezpieczeństwa. Co więcej tego typu książki często mają formę reportaży, opierają się na rozmowach z prawdziwymi osobami, świadkami różnych zdarzeń, którzy zgodzili się opowiedzieć o tym, co ich spotkało lub w czym uczestniczyli. Nie da się też ukryć, że to literatura zwyczajnie trzymająca w napięciu, nie pozwalająca pójść spać do późnych godzin nocnych. Kto szuka książek, dzięki którym noc będzie zarwana, zdecydowanie to właśnie będzie dobry wybór.

Gdzie tanio kupować książki o mafii?

Zasadnicze pytanie dla każdego, kto uwielbia czytać i kupować książki pasjami – gdzie to robić, aby nie zbankrutować. W końcu choć ceny książek spadają, jeżeli kupuje się ich kilka lub kilkanaście w miesiącu, to może być duży wydatek. Najlepiej książki zamawiać przez Internet z księgarni wysyłkowych, takich jak livro.pl. To właśnie tam ceny są najniższe, nawet na nowości. Bardzo często nawet o 25% od ceny na okładce albo nawet więcej. To sporo, zważywszy na fakt, że książki są nowiutkie, wprost z drukarni oraz nie ma na nich śladów przeglądania przez innych klientów, co czasami dzieje się w przypadku tych zakupionych w księgarni stacjonarnej. Zatem najlepiej właśnie tak kupować. Przesyłka jest nadawana tuż po zaksięgowaniu opłaty za zakupy, najczęściej jeszcze tego samego dnia. Zatem już dobę później można zagłębić się w ciekawą lekturę, na przykład w książkę o mafii, siedząc sobie w swoim wygodnym i bezpiecznym domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]