czy klocki magnetyczne, są odpowiednie dla maluchów?

Klocki magnetyczne jeszcze do niedawna były nowością, obecnie wiele firm ma je w swoim asortymencie. Takie klocki przeznaczone są dla dzieci już od 8. miesiąca życia. Klocki magnetyczne świetnie rozwijają kreatywność i przestrzenne myślenie dziecka, a przy tym są świetną formą zabawy.

Klocki magnetyczne, a wiek dziecka

Klocki dla niemowląt od 8 miesiąca życia – są specjalnie zaprojektowane, żeby mogły z nich korzystać najmłodsze dzieci. Zestawy takich klocków wyróżniają się tym, że jest w nich niewielka liczba elementów. Elementy dla niemowląt muszą być większej wielkości, ponieważ takie są wygodniejsze dla małych rączek, a dodatkowo nie występuje ryzyko, że dziecko włoży taki klocek do buzi i się nim udławi.

Klocki magnetyczne dla dzieci zawsze musza być bezpieczne, dlatego magnesy pokryte są zabezpieczającym tworzywem. Klocki sprawiają, że niemowlę kształtuje swoją sprawność manualną oraz dodatkowo uczyć się kolorów i kształtów.

Klocki magnetyczne dla dzieci

Klocki magnetyczne dla dzieci od 1 do 3 roku życia – zestaw takich klocków już jest bardziej rozbudowany. Dziecko z ich pomocą może budować wymyślone przez siebie proste budowle. Dzięki magnesom, konstrukcje są bardziej wytrzymałe i nie burzą się tak łatwo. Maluch wtedy mniej się frustruję. Tak samo jak w przypadku klocków dla niemowląt, te klocki są większych rozmiarów i dodatkowo mają magnes pokryty tworzywem zabezpieczającym.

Klocki magnetyczne dla dzieci od 3 roku życia – zestaw takich klocków może się składać nawet ze 100 elementów. Dzięki takim klockom dziecko może budować kreatywne konstrukcje. Dzięki dużej ilości elementów, do takiej zabawy może przyłączyć się rodzeństwo lub rodzic.

Klocki magnetyczne dla dzieci od 5 roku życia – tutaj już jest większy problem z wyborem, ponieważ oferta tego rodzaju klocków w sklepach jest bardzo bogata. Zestawy występują w wersji od niewielkich po bardzo duże. Składają się z drobnych elementów, w tym stalowych kulek, z paneli, które można umieścić, a nawet mechaniczne elementy, dzięki którym dana konstrukcja może być wprawiona w ruch.

Przeczytaj też: http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/klocki-dla-dzieci-od-kiedy-dziecko-moze-ich-uzywac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]