Jak dorobić do pensji

Choć każdego roku wzrasta płaca minimalna, to większość pracowników nie może liczyć na regularne podwyżki. Z tego powodu część zatrudnionych poszukuje dodatkowych źródeł dochodu, aby w ten sposób zapewnić sobie dodatkowe dochody. Jak najczęściej dorabiają Polacy?

Oferty pracy dodatkowej

W Internecie jest coraz więcej serwisów, oferujących pracę dodatkową. W taki sposób można znaleźć pracę w serwisach sprzątających, przy wykonywaniu drobnych prac porządkowych, ale również realizując inwentaryzacje. Część sklepów również poszukuje pracowników, którzy mogliby obsługiwać klientów w ciągu tygodnia. Kobiety często decydują się na dorabianie jako konsultantki kosmetyczne, pracujące dla znanych koncertów. W tym przypadku możliwość zarobku zapewnia sprzedaż kosmetyków, które dostępne są dla konsultantek w niższych cenach.

Dorabiaj na swoim hobby

Dobrym pomysłem na zarobek jest również wykorzystywanie swoich zainteresowań. Osoby, które lubią prowadzić samochód, mogą zostać kierowcą Ubera, z kolei właściciele mieszkań mogą podnajmować swoje mieszkanie lub choćby pokój korzystając z serwisu Airbnb. Sporo ciekawych ofert w Internecie jest skierowanych do osób, które potrafią tworzyć teksty na zamówienie, zajmują się grafiką komputerową czy programują. Coraz popularniejsze jest również rękodzieło, które można sprzedawać w wybranych sklepach internetowych. Sposobem na dodatkowy zarobek, który nigdy nie traci na aktualności, jest bycie korepetytorem. Szczególnie poszukiwani są bardzo dobrzy korepetytorzy, którzy udzielają korepetycji z przedmiotów ścisłych, ale również osoby ze znajomością języków obcych mogą w ten sposób podreperować swój własny budżet.

Osobami, które często wykonują swoje zawodowe zobowiązania dodatkowo, są agenci ubezpieczeniowi. Taki model współpracy jest szczególnie popularny wśród agentów oferujących ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia majątkowe, zazwyczaj obejmujące ubezpieczenie mieszkania. Ze względu na terminy spotkań z klientami pożądane są osoby, które pracę w ubezpieczeniach traktują jako pracę dodatkową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]