hurtownia stomatologiczna

Leczenie kanałowe obejmuje głównie takie etapy, jak kontrola drobnoustrojów, czyszczenie i kształtowanie oraz skuteczne uszczelnienie systemu kanałów korzeniowych.

Powodzenie tych kroków zależy od wykonania ostatniego kroku, tj. endodontycznego materiału wypełniającego, umieszczanego w żywych tkankach organizmu. Uszczelniacz kanałów korzeniowych wypełnia interfejs między rdzeniem a ścianą zębiny, puste przestrzenie i kanały dodatkowe, zapewniając w ten sposób szczelne uszczelnienie, dlatego zaopatrzenie gabinetu musi być w pełni dostosowane do realizacji tej procedury medycznej.

Idealne właściwości uszczelniacza do kanałów korzeniowych

Uszczelniacz kanałowy oferowany przez sklep akcesoria stomatologiczne powinien być w stanie stworzyć wiązanie między materiałem rdzenia a zębiną, zapobiegając w ten sposób przeciekom.

Musi w związku z tym spełniać następujące wymagania:

  • Musi być nietoksyczny.
  • Powinien pozytywnie wpływać na gojenie się zmian okołowierzchołkowych.

Jakie uszczelniacze stosowane są w endodoncji?

Powszechnie wiadomo, że trójwymiarowe, nieprzepuszczalne wypełnienie, które dzisiaj oferuje niemal każda dobrze wyposażona hurtownia stomatologiczna – ma ogromne znaczenie dla powodzenia leczenia kanałowego. Dostępne są różne rodzaje uszczelniaczy, takie jak uszczelniacze żywiczne, uszczelniacze zawierające wodorotlenek wapnia i wiele innych. Odwiedzając sklep instrumenty stomatologiczne zapytaj, co w tym zakresie mają do zaproponowania.

Zastosowania uszczelniacza kanałów korzeniowych:

  • właściwości antybakteryjne,
  • zwiększona nieprzejrzystość materiału rdzenia,
  • hermetyczne zamknięcie.

Ważnym celem leczenia endodontycznego jest naprawa tkanek okołowierzchołkowych poprzez tworzenie tkanki cementopodobnej. Z tego powodu niezwykle istotna jest biozgodność uszczelniacza do kanałów korzeniowych, który ma bezpośredni kontakt z żywą tkanką. Jeśli uszczelniacz jest prawidłowo nałożony – to tkanki zęba:

  • lepiej reagują,
  • pomagają w powodzeniu procedury leczenia kanałowego.

Wśród różnych typów uszczelniaczy dostępnych na rynku, uszczelniacze zawierające tlenek cynku i eugenol powodują umiarkowany typ reakcji cytotoksycznych. Ponadto uszczelniacze na bazie żywicy początkowo wykazują reakcję cytotoksyczną, która zmniejsza się w miarę wiązania materiału. Z drugiej strony uszczelniacze kanałów korzeniowych zawierające wodorotlenek wapnia są mniej cytotoksyczne w porównaniu z innymi uszczelniaczami. Konieczne jest rozeznanie się w zakresie opcji dostępnych dla tego leczenia, aby finalnie dobrać dla pacjentów swojego gabinetu możliwie jak najlepsze rozwiązanie.

Więcej informacji: https://rekrutacyjnarewolucja.pl/czy-to-juz-czas-na-nowy-fotel-dentystyczny-sprawdzmy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]