Fundusz inwestycyjny – czy warto go posiadać?

Na to pytanie próbuje sobie opowiedzieć wielu inwestorów. Bez wątpienia fundusze inwestycyjne mają wiele zalet, które warto przeanalizować. Niektóre z nich znacznie wyróżniają je na tle innych sposobów lokowania środków.

Bezpieczeństwo

Każdy, kto decyduje się zainwestować zarobione pieniądze stara się wybierać względnie bezpieczne rozwiązania. Fundusze inwestycyjne właśnie takie są. Bardzo dokładnie opisane regulacje prawne, ustrzegą inwestorów od ryzyka upadłości funduszu oraz innych nielegalnych praktyk rynkowych. Jest to bardzo ważna kwestia,  która bez wątpienia przemawia na korzyść tej formy oszczędzania.

W rękach eksperta

Kolejnym plusem jest fakt, że inwestując w fundusze nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy. Wykwalifikowani pracownicy towarzystw inwestycyjnych w naszym imieniu będą analizować rynek i inwestować środki, które wpłaciliśmy. Przed wyborem odpowiedniej firmy warto upewnić się, jak wyglądała historia jej inwestycji. Viennalife.pl to sprawdzone przedsiębiorstwo, w którym mamy możliwość współpracować z odpowiednio przygotowaną kadrą. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasze pieniądze są w rękach doświadczonych osób.

Stopniowane ryzyko

Fundusze inwestycyjne pozwalają na lokowanie pieniędzy w różne środki. Do wyboru mamy akcje, obligacje, papiery rynku pieniężnego i oczywiście inwestycje mieszane. Wybór zależy od stopnia ryzyka jaki jesteśmy wstanie ponieść. Otóż decydując się na akcje musimy przygotować się na duże niebezpieczeństwo utraty wkładu, ale jednocześnie mamy szansę na największy zysk. Zupełnie inaczej jest w przypadku portfeli pieniężnych.

Dostęp do pieniędzy

Dla niektórych inwestorów wolny dostęp do inwestycji jest bardzo ważny. Otwarte fundusze inwestycyjne pozwalają na takie rozwiązanie. Niemal w każdej chwili możemy zarządzić sprzedaż jednostek uczestnictwa. Takiej możliwości nie będziemy jednak mieli w przypadku funduszy zamkniętych, gdzie certyfikaty możemy jedynie zgłosić do umorzenia.  Zostanie ono wykonane w ściśle określonym czasie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]