mieszkania Lublin

Nie można się łudzić, że pandemia koronawirusa nie uderzy w rynek nieruchomości. Już dzisiaj deweloperzy podkreślają, że widać wyraźnie mniejsze zainteresowanie mieszkaniami oraz domami wśród potencjalnych inwestorów. Budowy stanęły w miejscu, pracownicy pozostają w domach. Jaka przyszłość czeka tę gałąź rynku?

Według analityków dzisiaj nie zauważa się jeszcze drastycznych spadków cen nieruchomości, natomiast jest to na pewno dobry moment na realizację takich inwestycji, patrząc na korzyści dla kupujących mieszkania. Lublin i każde inne miasto zauważa dokładnie taką samą tendencję. Deweloperzy są skłonni obniżać nieco ceny nieruchomości, by tylko zrealizować inwestycję.

Jakie nieruchomości warto nabywać?

Na pewno te z rynku pierwotnego. Nowe mieszkania w Lublinie, Warszawie czy Krakowie o wiele łatwiej i bezpieczniej oglądać przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Chodzi przecież o to, by nie mieć bezpośredniego kontaktu z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem. Puste jeszcze osiedla i niewykończone nieruchomości gwarantują nam zachowanie bezpieczeństwa.

Prognozy na przyszłość

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak koronawirus wpłynie na rynek nieruchomości. Może teraz należy kupować mieszkania, zanim ceny drastycznie wzrosną? Pamiętajmy, że na sektor deweloperski ma także branża budowlana i jeśli w tej gałęzi ceny będą wyższe, podrożeje także „deweloperka”.

Co więcej, nie wiadomo, kiedy rozpoczną się kolejne budowy nowych inwestycji, czy potencjalni nabywcy będą mieli ich dogodny wybór, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Wiadomo na pewno, że już teraz o wiele większym zainteresowaniem cieszą się nowe osiedla i to niekoniecznie te wybudowane w centrach miast. Polacy coraz bardziej doceniają obrzeża, a nawet przedmieścia, by zyskać prawdziwą oazę spokoju i odprężenia. Na przykładzie koronawirusa widać zresztą wyraźnie, jak większy komfort przebywania we własnych „czterech kątach” odczuwają właściciele nieruchomości zlokalizowanych poza centrum. Nierzadko są oni posiadaczami niewielkich ogródków, w których mogą spędzać wolny czas, nie łamiąc przy tym zakazu o przebywaniu w miejscach rekreacyjnych.

Osoby, które chcą nabyć nieruchomość w tych trudnych czasach, muszą podjąć tę decyzję niezwykle racjonalnie. Wspierając się kredytem hipotecznym, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy będzie mnie stać na spłatę comiesięcznych rat w długim okresie? W czasach pandemii koronawirusa nie każdy ma taką pewność, wiele osób niestety traci dochód z dnia na dzień.

[Głosów:0    Średnia:0/5]