Pomoc w profesjonalnej dezynsekcji

0
639

Dezynsekcja to jedna z kluczowych usług zaliczanych do DDD. Jest ona nakierowana na obecność różnego typu owadów, pajęczaków oraz innych niedużych stworzeń, które mogą wyrządzić niemałe szkody w ludzkich siedliskach. Usługa dezynsekcji jest szczególnie często stosowana w zakładach wytwórczych, wytwarzających żywność. Pozwala to na zabezpieczenie przygotowywanych produktów przed obecnością insektów oraz roznoszonych przez nie zanieczyszczeń. Poniżej opowiemy nieco więcej na temat dezynsekcji, skupiając się na problemie ochrony żywności przed owadami i pajęczakami.

Dezynsekcja – przeciwko szkodliwych owadom i nie tylko

Lista owadów, które mogą stanowić zagrożenie dla twojego miejsca zamieszkania lub zakładu pracy jest bardzo długa. Sprawę komplikuje fakt, że obecność owadów jest bardzo rozbudowana – w przypadku niektórych szczególnie zagrożenie sprawiają osobniki dorosłe, latające; w innych przypadkach – składane przez nie jajeczka oraz wykluwające się z nich larwy. W dużym uproszczeniu – na poszczególnych etapach życia, owady i pajęczaki mogą wyrządzić różne kategorie szkód.

Dezynsekcja jest nakierowana na wszystkie typy stworzeń: prusaki, pluskwy, rybiki, karaluchy, mole, mrówki, osy, muchy, szerszenie, muszki owocówki, obrzeżki, wołki, mkliki, trojszyki, omacnice, chrząszcze, rozkruszki, pająki, kleszcze oraz liczne inne.

Rezultaty zastosowania profesjonalnej dezynsekcji są niezwykle korzystne dla całościowego funkcjonowania danego budynku. Przede wszystkim – pozwala utrzymać czystość w poszczególnych pomieszczeniach oraz na wypełniających je meblach, blatach i innych powierzchniach. Dezynsekcja jest także świetnym sposobem na rozpoznanie i usunięcie braków budowlanych, przez które owady mogą wnikać do wnętrz.

Przebieg dezynsekcji w telegraficznym skrócie – dezynsekcja Łódź

Przygotowanie budynku do dezynsekcji wymaga udostępnienia wszystkich pomieszczeń oraz usunięcia z nich żywności, która mogłaby być narażona na szkodliwe działanie chemikaliów. Polecamy zwłaszcza kontakt z Vaco – firma opracuje profesjonalne plany sprawnej i dokładnej dezynsekcji dla różnego typu budynków. 

Kluczowe jest też odsunięcie mebli od ścian, w celu umożliwienia dostępu do ich powierzchni. Urządzenia stosowane w codziennej pracy należy dokładnie zabezpieczyć, przykrywając je folią. Dzięki temu będzie można bezpiecznie posługiwać się nimi od razu po zakończeniu dezynsekcji. W czasie dezynsekcji, w pomieszczeniach nie mogą przebywać ani zwierzęta domowe, ani ludzie – a także rośliny. Należy usunąć je na czas przeprowadzania dezynsekcji.

W przypadku niektórych form dezynsekcji – na przykład w czasie dezynsekcji za pomocą mgławienia termicznego – należy uszczelnić wszystkie znajdujące się w pomieszczeniach otwory wentylacyjne, a także wyłączyć system przeciwpożarowy.

Jeśli wiesz, gdzie znajdują się skupiska, w których owady występują najczęściej, warto informacje te przekazać pracownikom firmy dezynsekującej. Będzie to dla nich niezwykle ważne i pozwoli zintensyfikować prace w odpowiednich miejscach, przyspieszającej przebieg całego procesu.

Niekiedy też konieczne może okazać się usunięcie wszelkich listew, osłon, ozdobników lub cokołów. Często, to właśnie za lub pod nimi znajdują się skupiska owadów, skąd wychodzą, udając się na żer.

[Głosów:0    Średnia:0/5]