Jak pomagać w odzyskaniu odszkodowania

Procedura odszkodowawcza bywa często na tyle skomplikowana, że wydłuża się w nieskończoność. To z kolei oznacza, że osoba poszkodowana nie zawsze ma zapewniony dostęp do pełnej dokumentacji sprawy i co najwazniejsze… powoli traci cierpliwość. Dlatego pomoc w uzyskaniu odszkodowania może zdecydować o tym, że osoba poszkodowana je otrzyma.

Kto i kiedy może liczyć na pomoc?

Skorzystać z takiej uslugi mogą te osoby, które z różnych względów muszą bardzo długo czekać na odzyskanie pieniędzy z odszkodowania. Jak taka pomoc działa?

  1. Analiza. Sprawy o odszkodowanie bezpłatna analiza należy wpierw zbadać, aby wiedzieć, jaka jest sytuacja osoby wnioskującej o pomoc i jakie jest prawdopodobieństwo, by jej żądania zostały zaspokojone. Trzeba tu uwzględnić okoliczności sytuacji, wysokość oczekiwanego świadczenia, trudności w jego odzyskaniu itd.
  2. Kompletowanie dokumentów. Podmioty zajmujące się wspieraniem osób oczekujących na wypłatę odszkodowania znają procedury związane z pozyskiwaniem świadczenia. Pomoc takich osób może okazać się bezcenna, gdyż dzięki nim łatwiej będzie przyspieszyć procedurę wypłaty.
  3. Reprezentowanie klienta. Niejednokrotnie zdarza się, że osoba próbująca pozyskać odszkodowanie, musi z tego tytułu brać udział w procesach sądowych. Dzięki możliwości reprezentowania klienta przez osoby trzecie (wykwalifikowanych prawników) istnieją większe szanse, by wygrać sprawy o zadośćuczynienie.
  4. Ogólnie pojęte doradztwo. Pomoc osobie poszkodowanej może też polegać na tym, że otrzyma ona pomoc merytoryczną w zakresie szybszego pozyskania odszkodowania. Oczywiście dotyczy to czynności, które nie wymagają szerokich kwalifikacji (sporządzanie pism, oświadczeń, kierowanie spraw do określonych podmiotów itd.).

Podsumowując, opóźnienia w wypłacie niektórych świadczeń (jak np. zwrot kosztów leczenia), to nie tylko przykład tego, w jak karygodny sposób może postępować ubezpieczyciel lub podmiot trzeci. To przede wszystkim jedna z wielu sytuacji, w której konieczne jest wsparcie ze strony osoby zapewniającej szybszą wypłatę odszkodowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]