Jak nadać paczkę bez wychodzenia z domu

Świat oferuje nam wiele możliwości, które mogą znacznie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Przez internet możemy załatwić mnóstwo spraw dosłownie w kilka chwil. Jedną z nich jest opcja nadawania paczek bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić? Wyjaśniamy krok po kroku, jak wysłać paczkę w dowolne miejsce na świecie w prosty i szybki sposób.

Skorzystaj z usług brokera

Pewnie każdy z nas chociaż raz w swoim życiu musiał wysłać paczkę. Stare buty kupione na aukcji, prezent urodzinowy dla cioci, która mieszka za granicą, czy też prowiant dla córki, która jest na studiach. Jeszcze do niedawna trzeba było się sporo namęczyć, żeby nadać paczkę w wybrane miejsce. Jeśli przynajmniej raz musiałeś to zrobić, pewnie wybrałeś tradycyjną drogę – zapakowałeś przesyłkę, wybrałeś się do punktu, w którym dopełniłeś wszelkich formalności, zostawiłeś paczkę, po czym wróciłeś do domu. Dziś można zrobić to inaczej – szybciej i łatwiej.

Świetny, praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Jednym z nich jest firma EPAKA. Jest to intuicyjna platforma będąca pośrednikiem pomiędzy klientami a firmami kurierskimi. Broker współpracuje ze znanymi i cenionymi przewoźnikami – takimi jak DPD, InPost, DHL, FedEx czy UPS. Po wejściu na stronę z łatwością porównasz oferty wybranych firm kurierskich i dzięki temu wybierzesz najkorzystniejszą. Broker oferuje szybkie przesyłki kurierskie, które można nadać bez wychodzenia z domu w dowolne miejsce w kraju lub na świecie bez podpisywania żadnych wiążących umów. 

Dobrze zabezpiecz swoją paczkę

Bez znaczenia, co chcesz wysłać – Twoja przesyłka musi zostać odpowiednio zapakowana. Drobne przedmioty, które raczej nie powinny zniszczyć się podczas transportu (takie jak książki czy ubrania), możesz zapakować w kopertę bąbelkową. Pamiętaj, że koperta musi być odpowiednio duża. 

Delikatne rzeczy trzeba zapakować nieco inaczej. Sprzęt elektroniczny, szkło lub inne kruche przedmioty mogą łatwo ulec zniszczeniu podczas transportu. Rzeczy, które chcesz wysłać, koniecznie owiń folią bąbelkową i zabezpiecz solidną taśmą klejącą. Następnie umieść je w nowym, sztywnym kartonie. Nie zapomnij o odpowiednim wypełnieniu! Możesz wybrać na przykład wkłady styropianowe, dmuchane poduszki, pogniecione gazety lub cokolwiek innego, co zamortyzuje ewentualne wstrząsy.

Jak już zapakujesz swoją przesyłkę, możesz ją nadać. Po wejściu na stronę brokera zostaniesz poproszony o uzupełnienie danych przesyłki. Wybierz rodzaj przesyłki (koperta, paczka, półpaleta lub paleta) oraz podaj jej wagę i wymiary. Następnie zaznacz przewoźnika, którego oferta odpowiada Ci najbardziej. Po opłaceniu zamówienia zostanie wygenerowana etykieta, którą musisz umieścić na nadawanej paczce. 

Ostatnim krokiem jest przekazanie przesyłki kurierowi.

Zamów kuriera do domu

Platforma pozwala na wysyłkę paczki bez wychodzenia z domu. Możesz zamówić kuriera, który odbierze od Ciebie zapakowaną przesyłkę i dostarczy pod wskazany adres. Nadaną paczkę możesz śledzić na stronie brokera. 

Jeśli wolisz tradycyjną drogę nadania paczki, wybierz się do jednego z punktów zlokalizowanych na terenie Polski.

Skorzystanie z usług profesjonalnego brokera kurierskiego to gwarancja jakości, pełnego bezpieczeństwa i… najwyższej wygody. Jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Wszystko załatwisz przez internet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]