Brodziki- rodzaje, kształty, materiały

Remontujesz łazienkę, zmieniasz wygląd lub chcesz zlikwidować wannę? Jeśli postawiłeś na prysznic to nieodzownym jego elementem jest brodzik. Jak wybrać brodzik i na co należy zwrócić uwagę? Poniżej kilka prostych rad, które sprawią, że wybierzesz właściwie i będziesz mógł cieszyć się twoim domowym spa bez ograniczeń.

Przy wyborze brodzika należy pamiętać , by kierować się funkcjonalnością naszej łazienki a nie tylko wyglądem.  Różne kształty brodzików pozwalają na dopasowanie naszego prysznicu do łazienki w taki sposób by było w niej odpowiednio dużo miejsca. Brodziki możemy podzielić na 4 kategorie ze względu na ich kształt.

brodziki łazienkowe

Źródło zdjęcia: http://www.domino-online.eu/

Brodziki półokrągłe

Półokrągłe brodziki –  to brodziki narożne. Doskonale sprawdzą się w małych łazienkach, gdzie liczymy każdy centymetr naszej przestrzeni. Brodziki te mogą mieć różną głębokość zazwyczaj od 5 do nawet 30 cm. Takie brodziki ze względu na swój kształt sprawiają wrażenie większych. Mogą być one wykonane z różnych materiałów.

Najczęściej jednak wybieramy te akrylowe, kuszą one niską ceną taki brodzik można już zakupić za 370 zł. Akrylowe brodziki charakteryzują się również tym, iż nie blakną z czasem. Nawet po długich latach cieszą nas śnieżnobiałą barwą. Warto jednak zastanowić się nad innym opcjami. Możemy wybrać między takimi materiałami  jak naturalny kamień lub stal. Zapewnią one nutę ekstrawagancji i elegancji w twojej łazience. Za takie brodziki zapłacimy około 1300 zł.

Brodziki kwadratowe

Brodziki Kwadratowe –  są najbardziej popularnymi brodzikami wybieranymi do naszych domów. Zwykle kupujemy te o rozmiarach 90×90 cm lub 80x 80 cm. Warto wiedzieć ,że istnieje jeszcze rozmiar 100x 100 cm. Sprawdza on się w dużych łazienkach. Wybierając tak duży brodzik zamów  mniejszą głębokość. Idealnie sprawdzi się tutaj głębokość  5 cm.

Jak we wszystkich rodzajach brodzików można tak i w tych wybrać materiał, z którego ma być on wykonany. Jeżeli zależy nam na oryginalności wybierzmy ten wykonany z marmuru cena  waha się od 1000 złotych  do 2000 złotych . Jest to idealny wybór nie tylko ze względu na swój wygląd, ale także takie brodziki są odporne na zabrudzenia oraz zadrapania.

Brodziki prostokątne

Brodziki Prostokątne – te brodziki idealnie sprawdzą się jako alternatywa dla wanny. Na rynku dostępne są różne rozmiary, także spokojnie dopasujemy je do różnych łazienek.  Ten rodzaj brodziku będzie idealnym wyborem dla rodzin z dziećmi, dla których wanna to strata miejsca i przestrzeni w łazience. Brodziki o głębokości około 10 cm sprawią, że łazienka optycznie powiększy się a jednocześnie da naszym pociechą możliwość zabawy przy wieczornej kąpieli. Ceny takich brodzików zazwyczaj wahają się od 300 złotych do nawet 2000 złotych a wszystko jest uzależnione od wielkości oraz od materiału wykonania takiego brodzika.

Brodziki obudowy

Brodziki Obudowy – te brodziki charakteryzuje to, że w łatwy sposób można ukryć syfony, rury dopływowe i wszystko to czego nie chcemy pokazywać. Z pewnością takie rozwiązanie sprawdzi się w starszych łazienkach, w których nie chcemy za dużo remontować. W sklepach można kupić gotowe zestawy ,które charakteryzują się łatwym montażem. Atutem takiego rozwiązania jest cena. Taki brodzik można już zakupić za 150 zł.

Podsumowując najważniejsza jest funkcjonalność i dopasowanie do naszej łazienki. Warto przemyśleć kupno droższego brodzika wykonanego z dobrego materiału. Pamiętajmy, że jest to zakup na lata a nasza inwestycja odpłaci się pięknym wyglądem i nada naszej łazience elegancki design. Ciekawym i bardzo modnym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych łazienkach są Prysznice z stalowymi lub marmurowymi brodzikami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]