Na jakie zarobki mogę liczyć stewardessa?

0
samolot

Zarobki osoby na takim stanowisku uzależnione są przede wszystkim od miejsca, w którym taka osoba pracuje. Dobrze wygląda to w przypadku stewardess linii lotniczej LOT, ale zdecydowanie więcej jesteśmy w stanie zarobić pracując dla zagranicznych linii. Jesteśmy w stanie zrobić jako stewardessa? Czy długość stażu zawodowego, doświadczenie zawodowe oraz ilość wyrobionych godzin w miesiącu ma znaczenie w postaci pieniężnej? Czy praca na własny rachunek w takim zawodzie jest możliwa? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-stewardessa/

Ile jesteś w stanie zrobić jako stewardessa?

Pracując na etacie jako pracownik linii lotniczej umówiony jestem z nią na wykonywanie tak zwanego pensum. Jest to określona pula godzin, która musisz przepracować w danym miesiącu, aby otrzymać pełne wynagrodzenie. Pensum uzależnione jest od rodzaju firmy. W przypadku narodowego przewoźnika LOT wynosi ono około 45 godzin w miesiącu. Jest to ilość, dzięki którym stewardessa zarobi od 2500 do 4000 zł brutto. Pracy związanej z lataniem, musimy być przygotowani na sporą liczbę nadgodzin. Na kolejną godzinę pracy jesteśmy w stanie zarobić około 100 zł brutto. Liczba nadgodzin w danym miesiącu nie może przekraczać 55 godzin. Tak wyglądają w skrócie zarobki etatowego pracownika linii lotniczych. W przypadku kontraktu samozatrudnienia, zarobki wzrastają od 4000 zł do 7000 zł brutto. Jednak prowadząc taką działalność, musimy pamiętać o odprowadzaniu podatku VAT, składek ZUS oraz funduszu pracy. Realne zarobki nie są już tak wysokie, jak prezentują się na pierwszy rzut oka.

Czy praca na własny rachunek jest opłacalna?

Główną formą zatrudnienia w tej dziedzinie jest umowa o pracę. Jednak coraz częściej dochodzi do sytuacji, w którym pracodawca zainteresowany jest współpracą ze sobą, która w obrocie prawnym funkcjonuje jako firmy. Jest to jednoosobowa działalność, która posiada wyższe zarobki oraz większą elastyczność oczka ale bardziej przyznają, że pieniądze otrzymane na rękę nie są tak wysokie, jak się okazuje. Nieco trudniej jest również o bezpłatne leczenie oraz uprawnienia emerytalne.

Zobacz też: http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/wlasna-kancelaria-adwokacka-czy-praca-na-etacie-zatrudnienie-jako-adwokat/

Użycie karty w celu dokonania płatności w internecie

0
Użycie karty w celu dokonania płatności w internecie

W dzisiejszych czasach płatności dokonywane w internecie są na porządku dziennym i stały się czymś zupełnie oczywistym dla zdecydowanej większości społeczeństwa. Jeszcze kilkanaście lat temu sprawy nie wyglądały tak obiecująco. Aktualnie płatność kartą przez internet odbywa się jednak coraz częściej i wszystko wskazuje na to, iż mamy tu do czynienia z trwałym trendem. To niezwykle wygodne i komfortowe rozwiązanie z punktu widzenia klientów.

Wygodna metoda dokonywania transakcji

Tak naprawdę z płatnościami kartą przez internet wiążą się tylko i wyłącznie pozytywne elementy. W pierwszej kolejności jest to bardzo szybka metoda, aby dokonać opłaty za wybrany towar w sklepie internetowym lub też za jakąś inną usługę. Chodzi o to, że pieniądze są natychmiast księgowane i transakcja przebiega bez najmniejszych zakłóceń. Zapewnione są przy tym wszelkie kwestie odnoszące się bezpośrednio do bezpieczeństwa naszych danych. Płatność kartą przez internet jest całkowicie bezpieczna i nie należy się niczego obawiać. Jeżeli nie udostępniamy nikomu danych zawartych na karcie, to nie ma możliwości, by stało się coś nieoczekiwanego. Rzecz jasna trzeba być ostrożnym i korzystać z usług tylko i wyłącznie sprawdzonych sprzedawców. Dzięki temu zyskamy stuprocentową pewność, że zamówiony towar dotrze do nas bez zbędnej zwłoki. W większości przypadków do skutecznego przeprowadzenia transakcji wystarczy podanie podstawowych danych dostępnych na naszej karcie. Nikt nie powinien mieć z tym żadnego problemu, to czysta formalność.

Szybkie i bezproblemowe płatności w internecie

W przypadku płatności kartą przez internet konieczne będzie zapewne podanie specjalnego kodu zabezpieczającego znajdującego się zazwyczaj na odwrocie karty. Oprócz tego oczywiście należy spisać numer karty oraz datę jej ważności. Jak widać całość nie zajmie nam zbyt wiele czasu. W kolejnych sytuacjach nabieramy coraz większego doświadczenia i w przyszłości płatność kartą przez internet przebiegać będzie jeszcze bardziej komfortowo. Jeśli mamy jakieś wątpliwości lub pytania, to warto skontaktować się z najbliższym oddziałem banku i poprosić o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Może to dotyczyć między innymi zwiększenia limitu dziennych transakcji dokonywanych za pośrednictwem karty. Taka operacja jest łatwa do zrealizowania i po niedługim czasie oczekiwania wszelkie przeszkody zostaną pomyślnie usunięte. Dokonywanie płatności w sieci internetowej jeszcze nigdy nie było takie proste. Bez wątpienia sytuacja w tym zakresie wygląda obiecująco. Płatność kartą przez internet została opisana także na stronie https://cardina.pl/blog/jak-placic-karta-kredytowa-przez-internet-poradnik.

Kancelaria radcy prawnego – po czym poznać profesjonalnego radcę?

0
Kancelaria radcy prawnego

Radca prawny to osoba, która może udzielić porady prawnej, a także być obrońcą podczas spraw toczących się przed sądem. To bardzo często właśnie od niego zależą nasze szanse na wygraną oraz osiągnięcie zamierzonych celów. W związku z tym wybór kancelarii nie może być przypadkowy, więc warto dowiedzieć się, co może pomóc przy podjęciu decyzji.

Kancelaria radcy prawnego – charakterystyka dobrego prawnika

Sercem całej kancelarii jest oczywiście radca prawny. To on jest osobą, do której zwrócimy się po pomoc w kwestii spraw wymagających porady prawnej. Zacznijmy od tego, że wiedza takiego specjalisty musi być poparta odpowiednimi certyfikatami. Radca prawny musi mieć skończone studia prawnicze, przejść trzyletnią aplikację oraz złożyć egzamin radcowski. Po jego zdaniu możliwość wykonywania zawodu będzie potwierdzona wpisaniem na listę radców prawnych, po złożeniu ślubowania. Dobrze jest, by wybrany przez nas radca nie tylko miał odpowiednie wykształcenie, ale również doświadczenie. To właśnie ono bardzo często weryfikuje teoretyczną wiedzę zdobytą na studiach i pozwala nabrać odpowiednich umiejętności. Dobry prawnik będzie dysponował zarówno wiedzą, jak i doświadczeniem, ale także zadba o przyjemną atmosferę i podejdzie do przedstawionej sprawy rzetelnie.

Kancelaria radcy prawnego – czynniki, które pomagają w wyborze

Przy wyborze kancelarii radcy prawnego bardzo ważne jest to, w jaki sposób oceniają go inni klienci. Jeśli cieszy się aprobatą, to raczej spełni nasze wymagania. Nie ma sensu jednak zrażać się pojedynczym negatywnym komentarzem, ponieważ zawsze znajdzie się osoba, która będzie bezpodstawnie krytykować. Warto w takim razie zweryfikować, których opinii jest więcej. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie strony internetowej wybranej kancelarii. Powinna być ona przejrzysta i zapewniająca potrzebną wiedzę odnośnie oferowanych usług. Przykładem takiej strony jest https://www.kancelaria-ciesielski.pl/. Zamieszczone w internecie informacje pomogą zweryfikować, czy wybrany radca prawny będzie w stanie podjąć się właściwych działań w taki sposób, by pomóc, a nie zaszkodzić.

Kancelaria radcy prawnego – dlaczego warto ją odwiedzić?

Kancelaria radcy prawnego to miejsce, które bez wątpienia powinny odwiedzić osoby nieznające się na prawie, jak również potrzebujące porady. To nie tylko pozwoli zaoszczędzić czas przeznaczony na zgłębianie specjalistycznej wiedzy, ale również da gwarancję, że sprawa trafiła w dobre ręce. Oczywiście warunkiem satysfakcji jest wybranie odpowiedniej kancelarii. Profesjonalny radca prawny dba o swoich klientów i zapewnia im jak najlepszą pomoc.

W jaki sposób przebiega montaż okien?

0
okna

Okna, dają nam obraz na świat i otaczający nas krajobraz. Dzięki nim nasz dom jest pełen blasku w ciągu dnia. Trudno jest wyobrazić sobie życie bez okien. Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się pomyśleć w jaki sposób są one montowane? Jaki jest sekret ich stabilności, a zarazem estetyczności? 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-przebiega-montaz-okien/

Okna – na jakie typy się dzielą?

Okna dzielą się przede wszystkim na kilka typów. Możemy rozpatrywać pod kątem zastosowania, sposobu otwierania, a także wykorzystywanego materiału. Pod względem zastosowań możemy wyróżnić okna: tradycyjne, czyli takie, które posiadamy w swoich domach, mogą być one jedno, 2 lub 3 skrzydłowe. Okna dachowe, jak sama nazwa mówi montowane są na poddaszu domu, tak samo jak w przypadku pierwszym mogą być one wykonane z jednego bądź wielu skrzydeł.

Okna balkonowe są drzwiami, które muszą pełnić takie same funkcje ochronne jak każdy okno. Mogą być przesuwane, składane lub rozwieralno-uchylne. Wszystkie te rodzaje zależą od naszych preferencji oraz potrzeb. Innym podziałem jest typologia ze względu na użyte materiały. Mogą być one wykonane na przykład z drewna, aluminium, bądź łączyć kilka materiałów ze sobą. Rodzaj materiału z jakiego są wykonane, Nie ma jednak nic wspólnego z ich skutecznością. Od tego zależy przede wszystkim dobry montaż.

Jak przebiega montaż okien? 

W dużej mierze uzależniony jest on od tego, czy okna są standardowe, energooszczędne czy też antywłamaniowe. Spory wpływ ma również grubość ścian. Zgodnie ze sztuką ścian jednowarstwowych okna wystawione jest w połowie ich szerokości, w warstwie odpowiedzialnej za ocieplenie. Na samym początku wstawiona jest rama unieruchomiona klinami kropka Następnie nakładana jest warstwa izolacyjna pomiędzy oknem, a murem. Na końcu niezależnie od materiału z którego wykonany jest okno nakłada się szybę.

Ile to kosztuje?

Montaż typowego okna tradycyjnego PCV jest to koszt około 100- 32 zł/mb. Okno dachowe montuje się za nieco więcej, bo 140-40 zł/mb. Jeśli dodatkowo ma to być okno energooszczędne, to ościeżnice montowana jest za kwotę około 100 zł, a wymiana starej jest to wydatek 80-220 zł/mb. Montaż okien 3 drzwiowych daje nam ponad 2000 zł za wymianę jednego dużego okna. Montaż ciepły, czyli ten, z którym okno przychyla się do energooszczędności jest to koszt wahający się między 50-150 zł. 

Na pierwszy rzut oka jest to sporo, ale solidnie zamontowany okno, a zwłaszcza te, które skutecznie chroni nas przed utratą ciepła, jest warte zastosowania, ponieważ służyć nam będzie przez wiele, wiele lat.

Zobacz też: http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/hydraulik-etat-czy-wlasna-firma/

Tanie sposoby na reklamowanie swojej marki w internecie

0
reklamy

Internet to świetne miejsce, aby skutecznie reklamować swoją markę, posiadając przy tym skromny środki na promocje. Taki rodzaj reklamy możemy również stosować bezpłatnie. W jaki sposób promować się przy małym budżecie? Jakie są środki promocyjne dostępne zupełnie za darmo? Jesteście ciekawi? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/niskobudzetowe-sposoby-reklamy-w-internecie-sprawdz-promocje-w-social-mediach-content-marketing-viral-marketing-czy-reklame-na-fb/

Profile w mediach społecznościowych

Social media są pierwszym sposobem na tanie reklamowanie się w sieci kropka Co więcej jest to wręcz darmowe. Jedyne co musimy zrobić to stworzenie profili w Social mediach. Powinniśmy je uzupełnić poprawnymi danymi oraz interesującymi wpisami na temat naszego produktu czy też usługi. Profil naszej Marki czy też usługi umieszczony na portalu typu Facebook czy Instagram przyciągnie sporą liczbę osób. Aby zachęcić i jeszcze większą liczbę osób, Możemy również dodawać posty w grupach tematycznych. Dodatkowo możemy brać udział w panelach dyskusyjnych, lub w innych formach społecznych.

Marketing szeptany

Jest to kolejny darmowy sposób na reklamowanie się w internecie kropka Jeżeli nie posiadamy funduszy na odpowiednie promowanie, możemy samodzielnie stworzyć wpisy polecające naszą firmę. Dzięki temu wiele osób zainteresuje się naszą marką oraz jej ofertą będzie chciała ją zapoznać. 

Taki rodzaj marketingu możemy zamówić również w agencji marketingowej. Jednak koszt oddania takiego sposobu innym osobom może nas sporo kosztować. 

Content marketing

Jest to nic innego jak wypromowanie naszej marki przez publikowanie wartościowej i przydatnej treści. Jeżeli na przykład prowadzimy gabinet dentystyczny, możemy na swoją stronę na Facebooku wrzucać przydatne wpisy edukujące oraz uświadamiające nas w dziedzinie dbania o nasze zęby. Sprawi to, że odbiorcy będą postrzegać nas jako profesjonalistów, którzy posiadają bardzo dużą dawkę wiedzy oraz chętnie się z nią dzielą, pomagając w tym innym. 

Reklama na Facebooku

Ostatnim, jednak płatnym sposobem na promocje w sieci jest reklama na Facebooku. Polega ona na stworzeniu wpisu, materiału wideo, czy też zdjęcia oraz wybraną umiejscowienia jej na portalu, określenia grupy docelowej odbiorców i opublikowaniu reklamy. 

Reklama na Facebooku dostępna jest dla każdej osoby która posiada konto na tym portalu społecznościowym. Opłata jest pobierana po wyemitowaniu reklamy, a nie z góry. Maksymalny Koszt takiej kampanii reklamowej na serwisie Facebook możemy określić samodzielnie nawet na kilka tysięcy złotych.

Zobacz też: http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/influencer-marketing/

Czy warto zamieszkać w bliźniaku? Za i Przeciw

0
dom okolice warszawa

Marzenia o własnym domu spełniają się coraz częściej. Czy wiesz, że większość Polaków wcale nie mieszka w bloku, ale właśnie w wolnostojącym domu? Okazuje się, że dzisiaj ogromnym powodzeniem cieszą się również tzw. szeregowce oraz bliźniaki. Wszystko dlatego, że dają namiastkę samodzielnego domu, ale jednak są sporo tańsze. Sprawdź, czy rzeczywiście warto inwestować w taką nieruchomość, skoro za ścianą będziemy mieć sąsiadów.

Wyprowadzka z miasta

Mieszkańcy dużych metropolii mają już dosyć zgiełku, hałasu, pośpiechu, smogu. To dlatego wyprowadzają się na przedmieścia, gdzie mogą korzystać z doskonałej infrastruktury, ale jednocześnie cieszą się swobodą, ciszą i kontaktem z naturą.

Co więcej, mogą liczyć na znacznie większą przestrzeń, jeśli wybiorą bliźniaki. Łomianki są doskonałym przykładem tego rodzaju inwestycji. Tam powstają całe osiedla tego rodzaju domów, a każdy z nich posiada dodatkowo garaż i ogródek. Na taki zresztą komfort liczą ci, którzy decydują się na przeprowadzkę z mieszkania w bloku.

Kiedy cena ma znaczenie

Warto zaznaczyć, że nieruchomość pod miastem będzie kosztować najczęściej dokładnie tyle samo, ile mieszkanie w dobrej lokalizacji w mieście. To dlatego frazę typu „dom okolice warszawa” wpisują przede wszystkim ci, którzy chcą cieszyć się dużą przestrzenią. W cenie 3 pokoi w Warszawie można nabyć bliźniak dwupoziomowy, z co najmniej 4 pokojami, dużą kuchnią, gabinetem, garażem i ogrodem. Chyba nie ma wątpliwości, że to opłacalna inwestycja?

Sąsiedzi za ścianą

Wybór bliźniaka czy szeregowca wiąże się oczywiście z ogromem walorów, ale nie da się ukryć, że może mieć również mankamenty. Jednym z takich mogą być niestety sąsiedzi, z którymi dzieli się przynajmniej jedną stronę nieruchomości. Również ogródki są w bliskiej odległości od siebie. To dlatego za wielkie szczęście uznaje się dobrych, spokojnych sąsiadów, którzy zresztą nierzadko stają się naszymi przyjaciółmi.

Dojazd do pracy

Niektórzy nie decydują się na zakup nieruchomości z daleka od centrum miasta z obawy przed długimi dojazdami do domu czy pracy albo staniu w korkach. Nic bardziej mylnego, bo dzisiaj nowoczesna infrastruktura, a nierzadko transport miejski pozwala na szybkie docieranie z obrzeży stolicy do centrum.

Rynek nieruchomości w obliczu pandemii koronawirusa

0
mieszkania Lublin

Nie można się łudzić, że pandemia koronawirusa nie uderzy w rynek nieruchomości. Już dzisiaj deweloperzy podkreślają, że widać wyraźnie mniejsze zainteresowanie mieszkaniami oraz domami wśród potencjalnych inwestorów. Budowy stanęły w miejscu, pracownicy pozostają w domach. Jaka przyszłość czeka tę gałąź rynku?

Według analityków dzisiaj nie zauważa się jeszcze drastycznych spadków cen nieruchomości, natomiast jest to na pewno dobry moment na realizację takich inwestycji, patrząc na korzyści dla kupujących mieszkania. Lublin i każde inne miasto zauważa dokładnie taką samą tendencję. Deweloperzy są skłonni obniżać nieco ceny nieruchomości, by tylko zrealizować inwestycję.

Jakie nieruchomości warto nabywać?

Na pewno te z rynku pierwotnego. Nowe mieszkania w Lublinie, Warszawie czy Krakowie o wiele łatwiej i bezpieczniej oglądać przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Chodzi przecież o to, by nie mieć bezpośredniego kontaktu z osobami potencjalnie zarażonymi koronawirusem. Puste jeszcze osiedla i niewykończone nieruchomości gwarantują nam zachowanie bezpieczeństwa.

Prognozy na przyszłość

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak koronawirus wpłynie na rynek nieruchomości. Może teraz należy kupować mieszkania, zanim ceny drastycznie wzrosną? Pamiętajmy, że na sektor deweloperski ma także branża budowlana i jeśli w tej gałęzi ceny będą wyższe, podrożeje także „deweloperka”.

Co więcej, nie wiadomo, kiedy rozpoczną się kolejne budowy nowych inwestycji, czy potencjalni nabywcy będą mieli ich dogodny wybór, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Wiadomo na pewno, że już teraz o wiele większym zainteresowaniem cieszą się nowe osiedla i to niekoniecznie te wybudowane w centrach miast. Polacy coraz bardziej doceniają obrzeża, a nawet przedmieścia, by zyskać prawdziwą oazę spokoju i odprężenia. Na przykładzie koronawirusa widać zresztą wyraźnie, jak większy komfort przebywania we własnych „czterech kątach” odczuwają właściciele nieruchomości zlokalizowanych poza centrum. Nierzadko są oni posiadaczami niewielkich ogródków, w których mogą spędzać wolny czas, nie łamiąc przy tym zakazu o przebywaniu w miejscach rekreacyjnych.

Osoby, które chcą nabyć nieruchomość w tych trudnych czasach, muszą podjąć tę decyzję niezwykle racjonalnie. Wspierając się kredytem hipotecznym, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy będzie mnie stać na spłatę comiesięcznych rat w długim okresie? W czasach pandemii koronawirusa nie każdy ma taką pewność, wiele osób niestety traci dochód z dnia na dzień.

Jak stworzyć wyposażenie piekarni?

0
Jak stworzyć wyposażenie piekarni

Własna piekarnia może być niezłym pomysłem na biznes. Co prawda już w tym momencie konkurencja na rynku jest spora, ale jeśli zatroszczysz się o swoją nową firmę od samego początku, najprawdopodobniej uda ci się zdobyć sporą grupę klientów. Znaczenie może mieć tutaj nawet wyposażenie piekarni. Skompletuj je tak, aby niczego w nim nie zabrakło.

Gdzie i jak można dostać pożyczkę za darmo?

0
Gdzie i jak można dostać pożyczkę za darmo

Szukając możliwości pozyskania dodatkowej gotówki, najczęściej staramy się wybierać oferty pożyczkowe, które będą nas jak najmniej kosztować. Wśród najróżniejszych propozycji, często można spotkać się z opcją darmowych pożyczek. Gdzie i jak można je dostać? Na co zwracać uwagę?

Gdzie możliwa jest darmowa pożyczka?

Oferty darmowych pożyczek są dosyć często spotykane i bardzo mocno promowane w różnych mediach. Pozwalają one pożyczyć określoną kwotę, z możliwością jej oddania, bez naliczenia dodatkowych odsetek i innych opłat. Innymi słowy, spłaca się dokładnie tyle, ile się wzięło. Trzeba jednak pamiętać, że darmowa pożyczka to propozycja parabanków (czytaj na dobrapozyczka24.pl), czyli instytucji działających w strefie pozabankowej. To sprawia, że funkcjonuje to na innych zasadach, niż standardowe oferty bankowe, przez co jest bardziej ryzykowne dla klientów. Dodatkowo takie pożyczki najczęściej są w charakterze chwilówek, czyli na niewielkie kwoty i z krótkim czasem spłaty.

Jak znaleźć pożyczkę za darmo?

Jak zostało już wspomniane, darmowe pożyczki są często spotykane i mocno promowane. Korzystając z internetu i dostępnych porównywarek pożyczek gotówkowych, można z łatwością zorientować się w tym, jak wygląda sytuacja na rynku finansowym. Wiele firm pozabankowych, zwłaszcza parabanków, ma to rozwiązanie w swojej ofercie. Samo znalezienie darmowej pożyczki nie stanowi więc większego problemu. Zanim jednak się na to zdecydujemy, każdą taką ofertę, trzeba dokładnie sprawdzić, aby zorientować się, czy jest ona rzeczywiście korzystna.

Czym jest darmowa pożyczka?

Darmowa pożyczka albo też chwilówka za darmo i bez opłat to po prostu oferta pozwalająca na pożyczenie niewielkich sum pieniędzy i oddanie ich w tej samej kwocie. Haczyk jest taki, że propozycja ta ma cele przede wszystkim marketingowe i skierowana jest do nowych klientów, którzy jeszcze nie korzystali z usług danej firmy finansowej. To oznacza, że nie każdy może sięgnąć po darmową pożyczkę. Podstawowym założeniem, jest ściągnięcie nowych konsumentów, którzy po skorzystaniu z tej konkretnej oferty, będą na tyle zadowoleni z usługi, że jeszcze wrócą. Rzecz jasna kolejne pożyczki będą już na standardowych warunkach i ze wszystkimi opłatami.

Co więcej, pożyczki takie z oczywistych względów nie są duże. Zazwyczaj można jednorazowo uzyskać od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych (ale rzadko się to spotyka). Dla firm jest to też dosyć ryzykowne przedsięwzięcie, dlatego najczęściej każdy klient jest dosyć skrupulatnie weryfikowany, względem swojej wypłacalności. W razie, gdyby pożyczkobiorca nie oddał pieniędzy – oferta natychmiast przestaje być darmowa i są naliczone wszystkie zwyczajowe opłaty plus koszty dodatkowe, co może być zdecydowanie droższe, niż standardowa usługa.

Jak dostać pożyczkę za darmo?

Aby uzyskać darmową pożyczkę, można skorzystać z kilku dostępnych sposobów. Pierwszym z nich jest zaciągnięcie zadłużenia online, z wykorzystaniem formularzy dostępnych w sieci. Pomóc w tym mogą porównywarki pożyczek, które przerzucają bezpośrednio na stronę parabanku. Inną możliwością jest pójście bezpośrednio do siedziby firmy. Formalności potrzebnych do spełnienia jest stosunkowo niewiele, a sprawę załatwia się szybko. Kolejną opcją jest także pożyczka na telefon – tutaj wystarczy zadzwonić na infolinię i porozmawiać z konsultantem.

Czy darmowa pożyczka jest bezpieczna?

Zależy, skąd się ją weźmie. Parabanków w Polsce jest wiele i cieszą się dużą popularnością, pomimo faktu, iż są ryzykowne. Zanim zdecydujemy się na wzięcie pożyczki z takiej firmy, najlepiej będzie ją najpierw sprawdzić i nie chodzi tu tylko o opinie klientów. Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi spis firm pozabankowych, zwłaszcza tych, wobec których prowadzone jest postępowanie o podejrzeniu dokonania przestępstwa. Wszystkie te informacje są publicznie dostępne na stronie internetowej KNF.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy?

0
Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy

Nie masz środków na nagły wydatek? A może planujesz wakacje marzeń i tylko kilku tysięcy brakuje, aby je zrealizować? Może ci w tym pomóc kredyt gotówkowy – zobacz, na co możesz go przeznaczyć.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Zaczniemy od dobrej wiadomości – kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że nie musisz tłumaczyć bankowi, na co chcesz wydać te pieniądze, ani też się z tego potem rozliczać. Twoim jedynym obowiązkiem jest płacenie rat w terminie oraz uregulowanie całości zadłużenia w czasie wskazanym przez bank. Więcej o kredytach gotówkowych można przeczytać w sieci np. na kredytexpress.pl, jeśli masz jakieś wątpliwości, to prawdopodobnie tam znajdziesz na nie odpowiedź.

I tutaj warto byłoby jeszcze szybko wyjaśnić różnicę między pożyczką a kredytem gotówkowym. Pożyczka może być udzielona zarówno przez bank, jak i inną instytucję finansową bądź osobę fizyczną – sposób jej przyznawania reguluje Kodeks cywilny. Natomiast przepisy dotyczące kredytów gotówkowych regulowane są przez Prawo bankowe, które określa, że produkt też może być oferowany wyłącznie przez banki.

Czemu to podkreślamy? Ponieważ w niektórych bankach nie znajdziesz oferty, która nazywałaby się „kredyt gotówkowy”, lecz „pożyczka gotówkowa”, którą również można przeznaczyć na dowolny cel. A skoro mamy już to wyjaśnione, czas zastanowić się, jak znaleźć produkt na najkorzystniejszych warunkach.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

To w dzisiejszych czasach jest tak naprawdę bardzo proste, a to dzięki porównywarkom kredytów gotówkowych. Są to narzędzia, które zbierają oferty ze współpracujących z nimi bankami i przedstawiają je w ujednoliconej formie. To sprawia, że nie tylko łatwiej jest je wyszukać, ale także przeanalizować warunki.

Porównywarek znajdziesz w sieci wiele, najlepiej korzystać z tych, które oprócz oprocentowania, prowizji i RRSO wskazują wysokość miesięcznej raty i całkowity koszt kredytu.

Jak ich używać? To nie jest trudne. Wystarczy wpisać dwie informacje: kwotę zobowiązania oraz okres spłaty (na ile miesięcznych rat chcesz rozłożyć zadłużenie). Na tej podstawie wygenerowane zostaną oferty, które spełniają te kryteria. Zwykle są one automatycznie sortowane od najtańszych, aczkolwiek niektóre narzędzia umożliwiają porządkowanie ich według innych kryteriów.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy?

Wiesz już, na co wydasz pieniądze oraz znalazłeś korzystną ofertę, zanim jednak zaczniesz cieszyć się dodatkową gotówką, musisz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. A wraz z nim, trzeba dołączyć kilka dokumentów.

Potrzebny będzie dowód osobisty do weryfikacji tożsamości. Oprócz tego może być wymagane oświadczenie o dochodach lub zaświadczenie od pracodawcy o wysokości wynagrodzenia oraz rodzaju zatrudnienia. Czasami konieczny jest też wyciąg z konta bankowego oraz dodatkowe dokumenty.

To, ile formalności trzeba będzie spełnić, zależy przede wszystkim od tego, o jaką kwotę się starasz. Im jest ona wyższa, tym większe wymagania stawia bank, aby móc lepiej ocenić twoją zdolność kredytową. Natomiast w przypadku kredytów o niskiej wartości, często możliwe jest uzyskanie ich wyłącznie na dowód.

A co najlepsze – wszystko możesz załatwić online, nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnić wniosek przez internet oraz dołączyć do niego kopię niezbędnych dokumentów. Weryfikacja tożsamości może nastąpić podczas podpisywania umowy, którą dostarcza kurier.