Fundusz inwestycyjny – czy warto go posiadać?

0
Fundusz inwestycyjny – czy warto go posiadać?

Na to pytanie próbuje sobie opowiedzieć wielu inwestorów. Bez wątpienia fundusze inwestycyjne mają wiele zalet, które warto przeanalizować. Niektóre z nich znacznie wyróżniają je na tle innych sposobów lokowania środków.

Myślisz o zmianie sprzętów w domu, ale brakuje Ci środków? Zdecyduj się na kredyt RTV i AGD

0

Współczesna technologia oferuje nam wiele udogodnień. Naczyń nie trzeba myć ręcznie, pranie zrobi się niemal samo, kawę przygotuje dla nas ekspres automatyczny i tak można by mnożyć przykłady.

Podpowiadamy jak sprawdzić własną zdolność kredytową

0

Od obliczenia zdolności kredytowej zależy czy kredytobiorca ma szansę uzyskać kredyt, czy też nie. Mimo, że każdy bank i instytucja finansowa obliczają ten wskaźnik na własnych zasadach i biorą pod uwagę różne czynniki, to jednak pewne reguły pozostają niezmienne. Postaramy się więc podpowiedzieć jak samemu sprawdzić własną zdolność kredytową.

Odwrócony kredyt hipoteczny? Co to jest i dla kogo nadaje się kredyt hipoteczny odwrócony?

0

Odwrócony kredyt hipoteczny to jedna z usług finansowych skierowana do konkretnych osób. W Polsce stała się popularna kilka lat temu i decyduje się na nią coraz więcej seniorów. Pozwala na życie w godziwych warunkach i jest świetnym sposobem na „zwiększenie” emerytury. Czym jest odwrócony kredyt hipoteczny i kto może się na niego zdecydować?

Dlaczego warto postawić na palety z tworzywa sztucznego?

0

W dzisiejszych czasach wybór porządnych palet jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem, dlatego też warto jak najszybciej zapoznać się z niniejszym artykułem. Dzięki nam dowiedzą się Państwo, dlaczego palety plastikowe z roku na rok zdobywają coraz większą popularność i jakie są ich największe zalety.

Ksiązki o porachunkach mafijnych

0

Jest pewien typ literatury, który wyjątkowo trzyma w napięciu. To książki o mafii. Z jednej strony kryminalne, mające niesamowite zwroty akcji, z drugiej strony – często opisujące prawdziwe wydarzenia i historie, o których czasami lepiej byłoby nie wiedzieć. Ostatnimi czasy bardzo popularną książką o tej tematyce jest „Masa. O kobietach polskiej mafii”, która stała się nawet inspiracją do nakręcenia filmu, który podbił jakiś czas temu polskie kino.

Książki o mafii

Dlaczego tak lubimy czytać o mafii? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak wydaje się, że jest to związane z tym, że chcemy po prostu trochę lepiej rozumieć otaczający nas świat i to co się z nim dzieje. Z wiadomości telewizyjnych co chwilę słyszymy o krwawych porachunkach mafii lub o tym, że policja rozbiła jakiś niebezpieczny gang, prowadzący handel niedozwolonymi substancjami lub krzywdzący ludzi w inny sposób. To zatem świat gdzieś obok nas, czasami bardzo blisko. Poznawanie go z perspektywy swojego wygodnego oraz bezpiecznego domu, pod ciepłym kocykiem i z kubkiem herbaty, daje dreszczyk emocji…i nic nie kosztuje, poza tym ile wyda się na tego typu książkę, na przykład zmawiając ją na livro.pl.

Książka o mafii na prezent

Jeżeli chcielibyśmy podarować komuś książkę na prezent, jednak nie o końca jesteśmy przekonani, czy dobrze znamy czytelniczy gust tej osoby, książka o mafii powinna świetnie się sprawdzić. Dlaczego? Bo to wciągające historie pokazujące kulisy świata, do którego na szczęście zwykły człowiek ma daleko, co nie zmienia faktu, że chciałby wiedzieć jak to działa. Również trochę dla własnego bezpieczeństwa. Co więcej tego typu książki często mają formę reportaży, opierają się na rozmowach z prawdziwymi osobami, świadkami różnych zdarzeń, którzy zgodzili się opowiedzieć o tym, co ich spotkało lub w czym uczestniczyli. Nie da się też ukryć, że to literatura zwyczajnie trzymająca w napięciu, nie pozwalająca pójść spać do późnych godzin nocnych. Kto szuka książek, dzięki którym noc będzie zarwana, zdecydowanie to właśnie będzie dobry wybór.

Gdzie tanio kupować książki o mafii?

Zasadnicze pytanie dla każdego, kto uwielbia czytać i kupować książki pasjami – gdzie to robić, aby nie zbankrutować. W końcu choć ceny książek spadają, jeżeli kupuje się ich kilka lub kilkanaście w miesiącu, to może być duży wydatek. Najlepiej książki zamawiać przez Internet z księgarni wysyłkowych, takich jak livro.pl. To właśnie tam ceny są najniższe, nawet na nowości. Bardzo często nawet o 25% od ceny na okładce albo nawet więcej. To sporo, zważywszy na fakt, że książki są nowiutkie, wprost z drukarni oraz nie ma na nich śladów przeglądania przez innych klientów, co czasami dzieje się w przypadku tych zakupionych w księgarni stacjonarnej. Zatem najlepiej właśnie tak kupować. Przesyłka jest nadawana tuż po zaksięgowaniu opłaty za zakupy, najczęściej jeszcze tego samego dnia. Zatem już dobę później można zagłębić się w ciekawą lekturę, na przykład w książkę o mafii, siedząc sobie w swoim wygodnym i bezpiecznym domu.

Kiedy należy przeprowadzić audyt finansowy?

0

Audyt finansowy to innymi słowy szczegółowe badanie kondycji finansowej danego przedsiębiorstwa. Przeprowadza go biegły rewident. Jego zadaniem jest weryfikacja sporządzonego przez przedsiębiorstwo sprawozdania finansowego oraz wydanie opinii o jego faktycznym stanie finansowych. Jakie rodzaje przedsiębiorstw podlegają corocznej ocenie rewidenta? Co jest głównym celem przeprowadzania audytu finansowego?

Różne opinie o polskiej giełdzie BitBay

0

Handel kryptowalutami przyciąga coraz większą liczbę inwestorów. Także z Polski. Dlatego też i na naszym rynku powstała giełda handlu kryptowalutami. Jest to BitBay.

Giełda powstała w 2014 roku. Pozwala ona oczywiście zarówno na kupno, jak i sprzedaż kryptowalut. Podstawowymi jej zaletami jest duża ilość kryptowalut, którymi można handlować (Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Litecoin, Ethereum, Lisk, Game), proste zasady działania, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Co więcej, giełda wciąż się rozwija. To sprawia, że opinie o giełdzie BitBay są w znacznej większości pozytywne.

Niezwykle ważne jest także to, że opcja wpłaty i wypłaty środków na tej giełdzie jest niezwykle prosta. Co więcej, giełda umożliwia wypłatę środków w kilku walutach. Oprócz złotówki jest to także euro oraz dolar. Swoje konto na giełdzie można zasilić także smsem. Dzięki tym możliwościom użytkownicy BitBay chwalą giełdę za wygodę i swobodę w użytkowaniu.

To na co zwracają także uwagę użytkownicy w swoich opiniach to bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. BitBay zapewnia bowiem swoim użytkownikom bezpieczeństwo na kilka sposobów. Przykładem może być sposób logowania, gdzie oprócz podania loginu i hasła konieczne jest także podanie specjalnego kodu SMS.

Warto także wspomnieć o samym panelu użytkownika. Jest on bardzo przyjazny i intuicyjny. To sprawia, że korzystanie z giełdy BitBay jest niezwykle proste. W szczególności początkujący użytkownicy chwalą sobie opcję szybkiego zakupu. Jest to ideale rozwiązanie dla tych, którzy szybko chcieliby rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Ponadto początkujący użytkownicy, ale nie tylko, wyrażają się w swoich opiniach bardzo pozytywnie o pomocy technicznej jaką oferuje giełda. Odpowiedzi udzielane są szybko i sprawie.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty być może to będzie najlepsza giełda, od której mógłbyś zacząć. Fakt, że jest to polski produkt także ma na to wpływ. Przeczytaj inne opinie o Bitbay i podejmij decyzję.

Tanie i szybkie przesyłki do USA

0

Wiele osób wysyła różnego rodzaju przesyłki do USA. Jest to popularny kierunek przede wszystkim ze względu na liczną Polonię mieszkającą w tym kraju. Obecnie bez problemu można znaleźć oferty tanich usług kurierskich obejmujących dostarczanie przesyłek na terenie tego państwa.

Tanie przesyłki zagraniczne do USA

Stany Zjednoczone Ameryki to miejsce, gdzie mieszka liczna grupa Polaków. Wiele z tych osób nadal utrzymuje bardzo bliskie kontakty z ojczyzną. Stąd wynika potrzeba znalezienie tanich usług kurierskich, które zapewnią sprawne dostarczanie przesyłek bezpośrednio do adresata. Korzystanie z kuriera ma wiele zalet, ponieważ gwarantuje nie tylko szybkie dostarczenie paczki na miejsce, ale również wysokie bezpieczeństwo. Jednocześnie usługi firm kurierskich przeznaczone dla indywidualnych klientów są niestety stosunkowo kosztowne. W takiej sytuacji warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na obniżenie cen bez rezygnowania z wysokiej jakości usług.

Korzystny cennik

Rozwiązaniem dostępny dla prywatnych nadawców oraz firm, które chcą przesłać paczki do USA, jest serwis LatajacePaczki.pl. Zaletą tego portalu jest przede wszystkim korzystny cennik, pozwalający na przesyłanie paczek w cenach, które do tej pory były praktycznie niedostępne dla klientów indywidualnych. Jednocześnie w przypadku tej firmy cennik jest bardzo przejrzysty i łatwo dostępny. Koszt wysłania każdej przesyłki obliczany jest indywidualnie i można zrobić to samodzielnie przy pomocy kalkulatora znajdującego się na stronie serwisu. W kalkulatorze wystarczy podać kraj nadawcy i adresata oraz wagę i wymiary paczki. Na podstawie tych informacji system wyliczy całkowity koszt usługi, bez żadnych dodatkowych opłat.

Proste nadawanie przesyłek

Przesyłki zagraniczne można nadawać w prosty i szybki sposób za pośrednictwem serwisu LatajacePaczki.pl. Wszystkie formalności załatwia się w kilku prostych krokach na stronie portalu. Po podaniu podstawowych informacji na temat przesyłki należy także określić, kiedy paczka ma zostać odebrana przez kuriera. Następnie kurier dociera bezpośrednio do nadawcy. Od chwili odbioru przesyłka jest przez cały czas monitorowana. Dotyczy to każdej paczki i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

W czasie nadawania przesyłki klient ma do wyboru kilka różnych rozwiązań, które mogą obejmować inne formy transportu. Różnice dotyczą przede wszystkim ceny, a także czasu potrzebnego na dostarczenie paczki. Dzięki dużej elastyczności każdy klient może znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadało jego indywidualnym potrzebom.

Bezpiecznie i na czas

LatajacePaczki.pl współpracuje z renomowanymi dostarczycielami, czyli UPS i TNT. Są to firmy, które posiadają ogromne doświadczenie w dostarczaniu przesyłek na całym świecie i działają na rynku usług kurierskich od wielu lat. Korzystne ceny nie wynikają więc z obniżenia jakości usług. Wszystkie przesyłki zagraniczne są monitorowane od chwili ich nadania do momentu dostarczenia do adresata. Zespół wykwalifikowanych pracowników czuwa nad tym, żeby w czasie doręczania przesyłek nie pojawiły się żadne opóźnienia, jednocześnie gwarantuje, że paczka dotrze na wyznaczony adres w idealnym stanie.

Usługi dla firm

LatajacePaczki.pl oferuje także usługi kurierskie dla firm. Również przedsiębiorcy szukają sposobów na obniżenie kosztów przesyłek zagranicznych. Wiele firm nie może sobie pozwolić na współpracę z firmami kurierskimi na preferencyjnych warunkach. W takich przypadku skorzystanie z oferty LatajacePaczki.pl umożliwia zmniejszenie kosztów bez podpisywania żadnych umów. Serwis zajmuje się dostarczaniem nie tylko standardowych paczek i listów, ale także całych palet towarów.

Wysyłanie przesyłek do Stanów Zjednoczonych w niskich cenach jest możliwe nie tylko w przypadku dużych firm. Również nadawcy prywatni i małe przedsiębiorstwa mogą korzystać z takich usług po preferencyjnych cenach. Wystarczy znaleźć pośrednika, który przejmuje odpowiedzialność za negocjowanie najlepszych warunków z doręczycielami.

Lokaty bankowe. Od czego zacząć oszczędzanie?

0

Wraz z nowym rokiem chcesz rozpocząć oszczędzanie? Nie wiesz od czego zacząć, jak się do tego zabrać i jakie instrumenty finansowe wybrać, aby nie stracić posiadanego kapitału? W artykule omówimy specyfikę lokaty bankowej – narzędzia, które umożliwi Ci wygenerowanie pewnych, z góry określonych i bezpiecznych zysków.