Ksiązki o porachunkach mafijnych

0

Jest pewien typ literatury, który wyjątkowo trzyma w napięciu. To książki o mafii. Z jednej strony kryminalne, mające niesamowite zwroty akcji, z drugiej strony – często opisujące prawdziwe wydarzenia i historie, o których czasami lepiej byłoby nie wiedzieć. Ostatnimi czasy bardzo popularną książką o tej tematyce jest „Masa. O kobietach polskiej mafii”, która stała się nawet inspiracją do nakręcenia filmu, który podbił jakiś czas temu polskie kino.

Książki o mafii

Dlaczego tak lubimy czytać o mafii? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak wydaje się, że jest to związane z tym, że chcemy po prostu trochę lepiej rozumieć otaczający nas świat i to co się z nim dzieje. Z wiadomości telewizyjnych co chwilę słyszymy o krwawych porachunkach mafii lub o tym, że policja rozbiła jakiś niebezpieczny gang, prowadzący handel niedozwolonymi substancjami lub krzywdzący ludzi w inny sposób. To zatem świat gdzieś obok nas, czasami bardzo blisko. Poznawanie go z perspektywy swojego wygodnego oraz bezpiecznego domu, pod ciepłym kocykiem i z kubkiem herbaty, daje dreszczyk emocji…i nic nie kosztuje, poza tym ile wyda się na tego typu książkę, na przykład zmawiając ją na livro.pl.

Książka o mafii na prezent

Jeżeli chcielibyśmy podarować komuś książkę na prezent, jednak nie o końca jesteśmy przekonani, czy dobrze znamy czytelniczy gust tej osoby, książka o mafii powinna świetnie się sprawdzić. Dlaczego? Bo to wciągające historie pokazujące kulisy świata, do którego na szczęście zwykły człowiek ma daleko, co nie zmienia faktu, że chciałby wiedzieć jak to działa. Również trochę dla własnego bezpieczeństwa. Co więcej tego typu książki często mają formę reportaży, opierają się na rozmowach z prawdziwymi osobami, świadkami różnych zdarzeń, którzy zgodzili się opowiedzieć o tym, co ich spotkało lub w czym uczestniczyli. Nie da się też ukryć, że to literatura zwyczajnie trzymająca w napięciu, nie pozwalająca pójść spać do późnych godzin nocnych. Kto szuka książek, dzięki którym noc będzie zarwana, zdecydowanie to właśnie będzie dobry wybór.

Gdzie tanio kupować książki o mafii?

Zasadnicze pytanie dla każdego, kto uwielbia czytać i kupować książki pasjami – gdzie to robić, aby nie zbankrutować. W końcu choć ceny książek spadają, jeżeli kupuje się ich kilka lub kilkanaście w miesiącu, to może być duży wydatek. Najlepiej książki zamawiać przez Internet z księgarni wysyłkowych, takich jak livro.pl. To właśnie tam ceny są najniższe, nawet na nowości. Bardzo często nawet o 25% od ceny na okładce albo nawet więcej. To sporo, zważywszy na fakt, że książki są nowiutkie, wprost z drukarni oraz nie ma na nich śladów przeglądania przez innych klientów, co czasami dzieje się w przypadku tych zakupionych w księgarni stacjonarnej. Zatem najlepiej właśnie tak kupować. Przesyłka jest nadawana tuż po zaksięgowaniu opłaty za zakupy, najczęściej jeszcze tego samego dnia. Zatem już dobę później można zagłębić się w ciekawą lekturę, na przykład w książkę o mafii, siedząc sobie w swoim wygodnym i bezpiecznym domu.

Kiedy należy przeprowadzić audyt finansowy?

0

Audyt finansowy to innymi słowy szczegółowe badanie kondycji finansowej danego przedsiębiorstwa. Przeprowadza go biegły rewident. Jego zadaniem jest weryfikacja sporządzonego przez przedsiębiorstwo sprawozdania finansowego oraz wydanie opinii o jego faktycznym stanie finansowych. Jakie rodzaje przedsiębiorstw podlegają corocznej ocenie rewidenta? Co jest głównym celem przeprowadzania audytu finansowego?

Różne opinie o polskiej giełdzie BitBay

0

Handel kryptowalutami przyciąga coraz większą liczbę inwestorów. Także z Polski. Dlatego też i na naszym rynku powstała giełda handlu kryptowalutami. Jest to BitBay.

Giełda powstała w 2014 roku. Pozwala ona oczywiście zarówno na kupno, jak i sprzedaż kryptowalut. Podstawowymi jej zaletami jest duża ilość kryptowalut, którymi można handlować (Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Litecoin, Ethereum, Lisk, Game), proste zasady działania, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Co więcej, giełda wciąż się rozwija. To sprawia, że opinie o giełdzie BitBay są w znacznej większości pozytywne.

Niezwykle ważne jest także to, że opcja wpłaty i wypłaty środków na tej giełdzie jest niezwykle prosta. Co więcej, giełda umożliwia wypłatę środków w kilku walutach. Oprócz złotówki jest to także euro oraz dolar. Swoje konto na giełdzie można zasilić także smsem. Dzięki tym możliwościom użytkownicy BitBay chwalą giełdę za wygodę i swobodę w użytkowaniu.

To na co zwracają także uwagę użytkownicy w swoich opiniach to bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. BitBay zapewnia bowiem swoim użytkownikom bezpieczeństwo na kilka sposobów. Przykładem może być sposób logowania, gdzie oprócz podania loginu i hasła konieczne jest także podanie specjalnego kodu SMS.

Warto także wspomnieć o samym panelu użytkownika. Jest on bardzo przyjazny i intuicyjny. To sprawia, że korzystanie z giełdy BitBay jest niezwykle proste. W szczególności początkujący użytkownicy chwalą sobie opcję szybkiego zakupu. Jest to ideale rozwiązanie dla tych, którzy szybko chcieliby rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Ponadto początkujący użytkownicy, ale nie tylko, wyrażają się w swoich opiniach bardzo pozytywnie o pomocy technicznej jaką oferuje giełda. Odpowiedzi udzielane są szybko i sprawie.

Jeśli jesteś zatem zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty być może to będzie najlepsza giełda, od której mógłbyś zacząć. Fakt, że jest to polski produkt także ma na to wpływ. Przeczytaj inne opinie o Bitbay i podejmij decyzję.

Tanie i szybkie przesyłki do USA

0

Wiele osób wysyła różnego rodzaju przesyłki do USA. Jest to popularny kierunek przede wszystkim ze względu na liczną Polonię mieszkającą w tym kraju. Obecnie bez problemu można znaleźć oferty tanich usług kurierskich obejmujących dostarczanie przesyłek na terenie tego państwa.

Tanie przesyłki zagraniczne do USA

Stany Zjednoczone Ameryki to miejsce, gdzie mieszka liczna grupa Polaków. Wiele z tych osób nadal utrzymuje bardzo bliskie kontakty z ojczyzną. Stąd wynika potrzeba znalezienie tanich usług kurierskich, które zapewnią sprawne dostarczanie przesyłek bezpośrednio do adresata. Korzystanie z kuriera ma wiele zalet, ponieważ gwarantuje nie tylko szybkie dostarczenie paczki na miejsce, ale również wysokie bezpieczeństwo. Jednocześnie usługi firm kurierskich przeznaczone dla indywidualnych klientów są niestety stosunkowo kosztowne. W takiej sytuacji warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na obniżenie cen bez rezygnowania z wysokiej jakości usług.

Korzystny cennik

Rozwiązaniem dostępny dla prywatnych nadawców oraz firm, które chcą przesłać paczki do USA, jest serwis LatajacePaczki.pl. Zaletą tego portalu jest przede wszystkim korzystny cennik, pozwalający na przesyłanie paczek w cenach, które do tej pory były praktycznie niedostępne dla klientów indywidualnych. Jednocześnie w przypadku tej firmy cennik jest bardzo przejrzysty i łatwo dostępny. Koszt wysłania każdej przesyłki obliczany jest indywidualnie i można zrobić to samodzielnie przy pomocy kalkulatora znajdującego się na stronie serwisu. W kalkulatorze wystarczy podać kraj nadawcy i adresata oraz wagę i wymiary paczki. Na podstawie tych informacji system wyliczy całkowity koszt usługi, bez żadnych dodatkowych opłat.

Proste nadawanie przesyłek

Przesyłki zagraniczne można nadawać w prosty i szybki sposób za pośrednictwem serwisu LatajacePaczki.pl. Wszystkie formalności załatwia się w kilku prostych krokach na stronie portalu. Po podaniu podstawowych informacji na temat przesyłki należy także określić, kiedy paczka ma zostać odebrana przez kuriera. Następnie kurier dociera bezpośrednio do nadawcy. Od chwili odbioru przesyłka jest przez cały czas monitorowana. Dotyczy to każdej paczki i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

W czasie nadawania przesyłki klient ma do wyboru kilka różnych rozwiązań, które mogą obejmować inne formy transportu. Różnice dotyczą przede wszystkim ceny, a także czasu potrzebnego na dostarczenie paczki. Dzięki dużej elastyczności każdy klient może znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadało jego indywidualnym potrzebom.

Bezpiecznie i na czas

LatajacePaczki.pl współpracuje z renomowanymi dostarczycielami, czyli UPS i TNT. Są to firmy, które posiadają ogromne doświadczenie w dostarczaniu przesyłek na całym świecie i działają na rynku usług kurierskich od wielu lat. Korzystne ceny nie wynikają więc z obniżenia jakości usług. Wszystkie przesyłki zagraniczne są monitorowane od chwili ich nadania do momentu dostarczenia do adresata. Zespół wykwalifikowanych pracowników czuwa nad tym, żeby w czasie doręczania przesyłek nie pojawiły się żadne opóźnienia, jednocześnie gwarantuje, że paczka dotrze na wyznaczony adres w idealnym stanie.

Usługi dla firm

LatajacePaczki.pl oferuje także usługi kurierskie dla firm. Również przedsiębiorcy szukają sposobów na obniżenie kosztów przesyłek zagranicznych. Wiele firm nie może sobie pozwolić na współpracę z firmami kurierskimi na preferencyjnych warunkach. W takich przypadku skorzystanie z oferty LatajacePaczki.pl umożliwia zmniejszenie kosztów bez podpisywania żadnych umów. Serwis zajmuje się dostarczaniem nie tylko standardowych paczek i listów, ale także całych palet towarów.

Wysyłanie przesyłek do Stanów Zjednoczonych w niskich cenach jest możliwe nie tylko w przypadku dużych firm. Również nadawcy prywatni i małe przedsiębiorstwa mogą korzystać z takich usług po preferencyjnych cenach. Wystarczy znaleźć pośrednika, który przejmuje odpowiedzialność za negocjowanie najlepszych warunków z doręczycielami.

Lokaty bankowe. Od czego zacząć oszczędzanie?

0

Wraz z nowym rokiem chcesz rozpocząć oszczędzanie? Nie wiesz od czego zacząć, jak się do tego zabrać i jakie instrumenty finansowe wybrać, aby nie stracić posiadanego kapitału? W artykule omówimy specyfikę lokaty bankowej – narzędzia, które umożliwi Ci wygenerowanie pewnych, z góry określonych i bezpiecznych zysków.

Najtańsze konto bankowe

0

Obecnie oferta kont bankowych na rynku jest ogromna. Standardem jest, że założenie konta nic nie kosztuje. Za korzystanie z niego naliczane są jednak już różne opłaty. Chociaż na pierwszy rzut oka wydają się pozornie niewielkie, może się okazać, że zsumowane dają sporą sumę. Przeczytaj, jak wybrać najtańsze konto bankowe i na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy.

Na co powinniśmy uważać, wybierając konto bankowe?

Wybierając konto bankowe, powinniśmy mieć świadomość, że nie istnieje coś takiego jak „najtańsze konto bankowe” dla każdego. Każdy z nas w innym zakresie korzysta ze swojego konta, dlatego też ponosi przy tym inne koszta. Z tego powodu w każdym banku znajdziemy ofertę co najmniej kilku kont do wyboru, które są dostosowane do potrzeb różnych klientów.

Zawsze zanim zdecydujemy się na założenie konta bankowego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z umową. Szczególne znaczenie będzie mieć dla nas jej część nazwana „Tabela opłat i prowizji”. To w niej znajdziemy wszystkie informacje o kosztach związanych z korzystaniem z konta.

Jakie koszty mogą być związane z korzystaniem z konta?

Obecnie coraz rzadziej pobierane są opłaty za prowadzenie konta, a jeśli już istnieją, to zwykle bank z nich rezygnuje jeśli spełnimy określone warunki. Możemy za to spotkać się z opłatami za dokonane przelewy (szczególnie do innych banków) i za korzystanie z bankomatów. Niektóre banki oferują opcję darmowych wypłat pieniędzy z bankomatów w całej Polsce, zwykle jednak odbywa się to w ramach promocji. Niektóre banki wprowadziły również taką opcję za uiszczeniem jednorazowej opłaty. Warto upewnić się, z których bankomatów możemy korzystać za darmo, by nie narażać się na dodatkowe koszty.

Bardzo często banki pobierają również opłaty za kartę do bankomatu. Są one relatywnie niskie (0-7 zł w miesiącu). Wiele banków rezygnuje z pobrania tej opłaty, jeśli spełnimy pewne warunki, np. wykonamy określoną ilość transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu. Bardzo często naliczenie opłaty wynika z błędów klienta, który nie spełni warunków.

Zarabiaj na koncie bankowym

Niektóre banki zachęcają nas do założenia konta premią. Czasami za przeniesienie się z innego banku możemy dostać nawet kilkaset złotych. Takie okazje wymagają oczywiście spełnienia pewnych warunków. Bank, wypłacając nam pieniądze, liczy na to, że zwrócą mu się one z nadwyżką. Często warunkiem otrzymania premii bywa skorzystanie z innego produktu banku lub też zagwarantowanie, że nasza pensja będzie wpływać na to konto.

Bezpieczeństwo depozytu

Wybierając najtańsze konto bankowe, często obawiamy się również o bezpieczeństwo depozytu. Warto pamiętać o tym, że w Polsce depozyty do kwoty 100 tys. euro są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że jeśli na przykład bank ogłosi niewypłacalność, BFG wypłaci nam maksymalnie równowartość tej kwoty. Tą gwarancją objęte są również depozyty w SKOK-ach. Aby jednak uniknąć nerwów, warto zakładać konta w dużych renomowanych bankach. Prawdopodobieństwo ich bankructwa jest najmniejsze.

http://www.psychomanipulacja.pl/

Kredyt hipoteczny – Opinie

0

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie jest sprawą prostą. Wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu formalności, udokumentowaniem zdolności kredytowej, wniesienia wkładu własnego, a następnie mozolnym spłacaniem rat. Wiele osób cieszy się, gdy pierwszy bank przyzna im kredyt i od razu podpisują umowę. Należy jednak w tym względzie zachować dużą ostrożność. Nawet pozornie niewielkie różnice w ofertach dzisiaj mogą przełożyć się na poważne kwoty w przyszłości. Podpowiadamy, jak uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny.

Dobrze się zastanów nad wyborem waluty kredytu

W przeszłości bardzo wiele osób decydowało się na przykład na zaciągnięcie kredytu we frankach szwajcarskich lub w euro. Wysokie wahania kursów tej waluty sprawiła jednak, że miesięczne raty bardzo wzrosły. Nadal jednak może być tak, że w niektórych przypadkach kredyt w obcej walucie opłaca się znacznie bardziej niż kredyt złotówkowy. Należy jednak pamiętać o tym, że zaciągnięcie kredytu w obcej walucie zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem. Jeżeli nie interesujemy się tematyką zmian kursów walut i nie mamy wiedzy na ten temat, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór kredytu w złotówkach.

Przez jaki okres chcemy spłacać kredyt?

Z jednej strony, oczywiście, najlepiej jak najszybciej uporać się ze spłatą kredytu. Takie rozumowanie wiąże się jednak z pewnymi pułapkami. Wysoka miesięczna rata będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Nawet jeśli obecnie nasze zarobki są wysokie i bez problemu możemy ją zapłacić, ciężko jest przewidzieć, co wydarzy się za dziesięć czy piętnaście lat. Jeżeli spadną Ci przychody, możesz mieć problem ze spłatą wysokich rat, a banki niechętnie wydłużają okres kredytowania. Niska rata pozwala na większą elastyczność w planowaniu domowego budżetu, warto pamiętać jednak o tym, że zawsze można spłacać raty szybciej niż to wynika z harmonogramu.

Wybierz system równych rat

Zaciągając kredyt hipoteczny możemy zdecydować się na system spłacania równych rat lub raty malejące. Chociaż w systemie równych rat będziemy musieli płacić nieco większe odsetki, jego wybór może być opłacalny. Wiąże się to z faktem, że w tym systemie będziemy mieć znacznie większą zdolność kredytową. Równe raty są również o wiele łatwiejsze do uwzględnienia w domowym budżecie.

Nie ograniczaj się do złożenia wniosku w jednym banku

Aby uzyskać jak najkorzystniejszy kredyt, nie powinniśmy ograniczać się do złożenia wniosku w jednym banku. Zróbmy to w przynajmniej dwóch lub trzech. To daje nam największe szanse na uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach. Warto przy tym pamiętać, że nawet pozornie nieistotne z naszego punktu widzenia czynniki mogą mieć wpływ na zdolność kredytową. Z tego powodu zanim zaczniemy starać się o kredyt powinniśmy pozamykać wszystkie karty kredytowe z których nie korzystamy. Po uzyskaniu kredytu będziemy mogli założyć je na nowo – nawet w banku, który udziela nam kredytu hipotecznego. Może wydawać się to nielogiczne, ale tak właśnie funkcjonuje.

http://www.activisio.pl/

Najlepsze konto walutowe

0

W dzisiejszych czasach znaczna część naszej aktywności życiowej wiąże się z zagranicą. Wielu z nas często odbywa podróże zagraniczne, odbiera wypłatę w obcej walucie lub spłaca kredyty walutowe. W takich sytuacjach warto rozważyć założenie konta walutowego. Obecnie konta walutowe nie są już nowością. Można je założyć praktycznie w każdym banku. Nie zawsze jednak warunki, jakie są proponowane, są korzystne. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze konto walutowe i na co zwracać uwagę przy jego zakładaniu.

Najlepsze konto walutowe – zastanów się, do czego będziesz potrzebować konta

Zanim zdecydujemy się na wybór konta walutowego, powinniśmy zastanowić się, do czego będziemy go potrzebowali i dopiero pod tym względem przeglądać oferty. Inne konto będzie korzystne dla osoby, która odbiera wypłatę w zagranicznej walucie, a inne dla kogoś, kto często wykonuje płatności online lub spłaca kredyt hipoteczny. Powinniśmy również zastanowić się, z jakich dodatkowych funkcji konta chcemy korzystać.

Wybierz najtańsze konto walutowe

Stwierdzenie, że konto walutowe, tak samo jak każde inne konto, powinno być przede wszystkim jak najtańsze w użytkowaniu, nie jest niczym odkrywczym. Powinniśmy porównać, jakie opłaty będziemy musieli ponosić przy korzystaniu z konta. Mogą się one znacząco różnić w ofertach poszczególnych banków. Przede wszystkim będziemy musieli sprawdzić, jakie opłaty będziemy musieli ponosić przy transakcjach walutowych i przy wykonywaniu przelewów. Wiele osób wracając z zagranicznych wakacji jest niemile zaskoczonych, gdy okazuje się, że muszą zapłacić równowartość kilkudziesięciu złotych za jedną tylko transakcję. Aby tego uniknąć warto wcześniej sprawdzić, jakie dany bank pobiera prowizje.

Do konta potrzebna nam będzie karta płatnicza. Zwykle bank pobiera opłatę za kartę do konta walutowego. Może to być opłata naliczana co miesiąc lub co rok. W niektórych bankach opłaty za kartę płatniczą do konta walutowego mogą być stosunkowo wysokie. Warto sprawdzić wcześniej, ile będzie nas kosztowało posiadanie karty. Powinniśmy również uważać, wypłacając pieniądze z bankomatu za granicą. Prowizja za wypłatę może się znacząco różnić w przypadku różnych banków.

Zwróć uwagę na różnice w kursie

Korzystając z konta walutowego powinniśmy również zwrócić uwagę na spread – czyli różnicę między kursem zakupu i kursem sprzedaży waluty. Aby nie tracić pieniędzy, powinniśmy zdecydować się na ofertę banku, który oferuje jak najniższy spread. Jeżeli wykonujemy jedynie transakcje na niewielkie sumy, spread może nie mieć dla nas większego znaczenia. Jeżeli jednak na przykład spłacamy kredyt hipoteczny, przez cały okres spłaty niekorzystna różnica w kursie może kosztować nas nawet równowartość kilkunastu tysięcy złotych!

Oczywiście, nie ma czegoś takiego, jak najlepsze konto walutowe dla wszystkich. Każdy z nas korzysta z konta w innym w innym zakresie. Jeden często dokonuje przelewów, więc będzie dla niego ważne, by ich koszt był niski, inna osoba natomiast przelewu nie dokona nigdy, a często korzysta z bankomatów.

http://akcez.pl/

Wspólne konto bankowe

0

Zmiana stanu cywilnego, rozpoczęcie wspólnego życia wymusza także zmiany w sposobie, w jaki gospodarowaliśmy się pieniędzmi. Ponieważ wspólnie prowadzi się domowy budżet, opcją wartą rozważenia jest wspólne konto bankowe z małżonkiem. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady i zalety. Przeczytaj, z jakim ryzykiem wiąże się posiadanie wspólnego konta i w jakich sytuacjach warto się na to zdecydować.

Wspólne konto bankowe – zalety

Założenie wspólnego konta bankowego po ślubie niewątpliwie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo wygodne w życiu codziennym. Małżeństwo zdecydowaną większość wydatków musi ponosić wspólnie: wspólne są opłaty za mieszkanie, wydatki na jedzenie czy związane z dziećmi. Wspólne konto bardzo ułatwia zaplanowanie domowego budżetu. Dzięki temu, że wszystkie pieniądze trafiają do wspólnej puli, można szybciej zorientować się, ile pieniędzy pozostanie do dyspozycji.

Wspólne konto bankowe może również być przydatne w sytuacji, gdy jedna z osób w małżeństwie ma większą wiedzę na temat zarządzania pieniędzmi od drugiej. Dzięki temu, że pieniądze trafiają na wspólne konto, ta osoba, która jest bardziej zorientowana, będzie mogła łatwiej zakładać lokaty czy fundusze. Łatwiej też jej będzie analizować przychody i wydatki i wybierać najlepsze opcje pożyczania pieniędzy lub ich inwestowania.

Kolejną zaletą posiadania wspólnego konta może być fakt, że pewne opłaty bankowe naliczane są tylko raz. Często jednak banki naliczają dodatkową opłatę za wystawienie drugiej karty do wspólnego konta.

Wspólne konto bankowe – wady

Niestety, wspólne konto bankowe to rozwiązanie, które ma także pewne wady. Przede wszystkim, rozwiązanie to wymaga dużego zaufania do współmałżonka (skoro jednak decydujemy się na ślub, można założyć, że zaufanie występuje). Często jednak może się okazać, że jedna osoba w związku ma o wiele bardziej luźne podejście do finansów niż druga i będzie to generować konflikty. Z pewnością do kłótni może doprowadzić sytuacja, gdy jedna osoba jest bardziej rozrzutna i wydaje pieniądze ze wspólnego konta bez porozumienia z drugą. W skrajnym przypadku, może się nawet okazać, że małżonek wyczyści nasze konto i pozostawi nas bez środków do życia. To oczywiście rzadki scenariusz, jednak niestety, takie sytuacje się zdarzają.

Drugie zagrożenie związane z posiadaniem wspólnego konta wiąże się z sytuacją, gdy jeden z małżonków reguluje swoje zobowiązania w sposób nieterminowy. Jeżeli jeden z małżonków zadłuży się i będzie zalegał ze spłatą zobowiązań, komornik może zająć wspólne konto. W ten sposób jeden z małżonków może stracić oszczędności życia przez długi drugiego, nawet jeśli nie miał o nich żadnej wiedzy.

Wspólne konto może być dobrym rozwiązaniem, ale wymaga dużego zaufania do małżonka i zgody co do tego, jak pieniądze mają być wydawane. Zanim zdecydujemy się na założenie wspólnego konta, warto dobrze przemyśleć ryzyko, jakie jest z tym związane. Dobrze również, jeśli najpierw poznamy dokładnie nawyki finansowe partnera i umówimy z nim sposób, w jaki pieniądze mają być wydawane.

http://www.machinaedukacyjna.pl/

Ranking kont walutowych

0

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na założenie konta walutowego. Obecnie istotna część życia wielu z nas wiąże się z zagranicą: pracujemy i studiujemy w innych krajach, otrzymujemy wynagrodzenie w różnych walutach, spłacamy kredyty walutowe. W tych sytuacjach zwykłe konto złotówkowe często nie wystarczy. O wiele wygodniejsze będzie założenie konta walutowego. Prowadzenie konta walutowego może wiązać się jednak z wieloma kosztami. Aby nie przepłacać, poznaj ranking kont walutowych.

Ranking kont walutowych – na co należy uważać zakładając konto walutowe

Konta walutowe niewiele się różnią pod względem funkcjonalności od zwykłych kont złotówkowych. Przy ich pomocy możemy dokonywać przelewów, wpłacać i wypłać pieniądze, korzystać z bankomatów na całym świecie. Konto walutowe może być również potrzebne, gdy zakładamy lokatę w walucie obcej lub gdy spłacamy kredyt walutowy. Tak samo jak w przypadku zwykłego konta, otrzymamy kartę płatniczą. Pomoże nam ona gdy będziemy chcieli wypłacać pieniądze z bankomatów czy płacić w formie bezgotówkowej. Niestety, opłaty za korzystanie z konta walutowego mogą być znacznie wyższe niż w przypadku konta złotówkowego. Z tego powodu zanim zdecydujemy się na założenie konta walutowego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z częścią umowy nazwaną „Tabela Opłat i Prowizji”.

Ranking kont walutowych – z jakimi kosztami może wiązać się korzystanie z konta walutowego?

Zanim zdecydujemy się na założenie konta walutowego, powinniśmy dokładnie sprawdzić, ile kosztują przelewy i wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą. Bardzo często konto walutowe jest „darmowe” jednak już od każdej transakcji będziemy musieli zapłacić wysoką prowizję. Jeżeli nie sprawdzimy tego wcześniej, po powrocie z wakacji może czekać nas niemiła niespodzianka, gdy okaże się, że za jedną wypłatę pieniędzy z bankomatu będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt złotych.

Korzystanie z karty do konta walutowego również wiąże się z pewnymi kosztami. Opłata za kartę może być pobierana z naszego konta na przykład raz na rok. W poszczególnych bankach różnica w opłatach za kartę może być znacząca, dlatego też warto zorientować się, ile wynosi.

Uwaga na spready

Istotne znaczenie dla opłacalności konta będzie miał również spread – czyli różnica między kursem sprzedaży i kursem zakupu waluty. O ile przy drobnej transakcji może nie mieć ona większego znaczenia, to przy większych sumach może się okazać, że tracimy na spreadach duże pieniądze. W przypadku kredytu hipotecznego może być to nawet kilkanaście tysięcy złotych w całym okresie spłacania!

Jak korzystać z rankingów kont walutowych?

Ranking kont walutowych może być przydatnym narzędziem, gdy chcemy wybrać odpowiednie konto dla siebie. Warto pamiętać, że każdy korzysta z funkcjonalności konta w innym zakresie i w związku z tym ponosi różne koszty z tym związane. Ranking kont walutowy jest wygodnym zestawieniem oferty różnych banków. Dzięki niemu możemy również zwrócić uwagę na opłaty, które samemu moglibyśmy przeoczyć.

http://www.plansys.pl/