Jak stworzyć wyposażenie piekarni?

0
Jak stworzyć wyposażenie piekarni

Własna piekarnia może być niezłym pomysłem na biznes. Co prawda już w tym momencie konkurencja na rynku jest spora, ale jeśli zatroszczysz się o swoją nową firmę od samego początku, najprawdopodobniej uda ci się zdobyć sporą grupę klientów. Znaczenie może mieć tutaj nawet wyposażenie piekarni. Skompletuj je tak, aby niczego w nim nie zabrakło.

Gdzie i jak można dostać pożyczkę za darmo?

0
Gdzie i jak można dostać pożyczkę za darmo

Szukając możliwości pozyskania dodatkowej gotówki, najczęściej staramy się wybierać oferty pożyczkowe, które będą nas jak najmniej kosztować. Wśród najróżniejszych propozycji, często można spotkać się z opcją darmowych pożyczek. Gdzie i jak można je dostać? Na co zwracać uwagę?

Gdzie możliwa jest darmowa pożyczka?

Oferty darmowych pożyczek są dosyć często spotykane i bardzo mocno promowane w różnych mediach. Pozwalają one pożyczyć określoną kwotę, z możliwością jej oddania, bez naliczenia dodatkowych odsetek i innych opłat. Innymi słowy, spłaca się dokładnie tyle, ile się wzięło. Trzeba jednak pamiętać, że darmowa pożyczka to propozycja parabanków (czytaj na dobrapozyczka24.pl), czyli instytucji działających w strefie pozabankowej. To sprawia, że funkcjonuje to na innych zasadach, niż standardowe oferty bankowe, przez co jest bardziej ryzykowne dla klientów. Dodatkowo takie pożyczki najczęściej są w charakterze chwilówek, czyli na niewielkie kwoty i z krótkim czasem spłaty.

Jak znaleźć pożyczkę za darmo?

Jak zostało już wspomniane, darmowe pożyczki są często spotykane i mocno promowane. Korzystając z internetu i dostępnych porównywarek pożyczek gotówkowych, można z łatwością zorientować się w tym, jak wygląda sytuacja na rynku finansowym. Wiele firm pozabankowych, zwłaszcza parabanków, ma to rozwiązanie w swojej ofercie. Samo znalezienie darmowej pożyczki nie stanowi więc większego problemu. Zanim jednak się na to zdecydujemy, każdą taką ofertę, trzeba dokładnie sprawdzić, aby zorientować się, czy jest ona rzeczywiście korzystna.

Czym jest darmowa pożyczka?

Darmowa pożyczka albo też chwilówka za darmo i bez opłat to po prostu oferta pozwalająca na pożyczenie niewielkich sum pieniędzy i oddanie ich w tej samej kwocie. Haczyk jest taki, że propozycja ta ma cele przede wszystkim marketingowe i skierowana jest do nowych klientów, którzy jeszcze nie korzystali z usług danej firmy finansowej. To oznacza, że nie każdy może sięgnąć po darmową pożyczkę. Podstawowym założeniem, jest ściągnięcie nowych konsumentów, którzy po skorzystaniu z tej konkretnej oferty, będą na tyle zadowoleni z usługi, że jeszcze wrócą. Rzecz jasna kolejne pożyczki będą już na standardowych warunkach i ze wszystkimi opłatami.

Co więcej, pożyczki takie z oczywistych względów nie są duże. Zazwyczaj można jednorazowo uzyskać od kilkuset do maksymalnie kilku tysięcy złotych (ale rzadko się to spotyka). Dla firm jest to też dosyć ryzykowne przedsięwzięcie, dlatego najczęściej każdy klient jest dosyć skrupulatnie weryfikowany, względem swojej wypłacalności. W razie, gdyby pożyczkobiorca nie oddał pieniędzy – oferta natychmiast przestaje być darmowa i są naliczone wszystkie zwyczajowe opłaty plus koszty dodatkowe, co może być zdecydowanie droższe, niż standardowa usługa.

Jak dostać pożyczkę za darmo?

Aby uzyskać darmową pożyczkę, można skorzystać z kilku dostępnych sposobów. Pierwszym z nich jest zaciągnięcie zadłużenia online, z wykorzystaniem formularzy dostępnych w sieci. Pomóc w tym mogą porównywarki pożyczek, które przerzucają bezpośrednio na stronę parabanku. Inną możliwością jest pójście bezpośrednio do siedziby firmy. Formalności potrzebnych do spełnienia jest stosunkowo niewiele, a sprawę załatwia się szybko. Kolejną opcją jest także pożyczka na telefon – tutaj wystarczy zadzwonić na infolinię i porozmawiać z konsultantem.

Czy darmowa pożyczka jest bezpieczna?

Zależy, skąd się ją weźmie. Parabanków w Polsce jest wiele i cieszą się dużą popularnością, pomimo faktu, iż są ryzykowne. Zanim zdecydujemy się na wzięcie pożyczki z takiej firmy, najlepiej będzie ją najpierw sprawdzić i nie chodzi tu tylko o opinie klientów. Komisja Nadzoru Finansowego prowadzi spis firm pozabankowych, zwłaszcza tych, wobec których prowadzone jest postępowanie o podejrzeniu dokonania przestępstwa. Wszystkie te informacje są publicznie dostępne na stronie internetowej KNF.

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy?

0
Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy

Nie masz środków na nagły wydatek? A może planujesz wakacje marzeń i tylko kilku tysięcy brakuje, aby je zrealizować? Może ci w tym pomóc kredyt gotówkowy – zobacz, na co możesz go przeznaczyć.

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Zaczniemy od dobrej wiadomości – kredyt gotówkowy jest zobowiązaniem, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Oznacza to, że nie musisz tłumaczyć bankowi, na co chcesz wydać te pieniądze, ani też się z tego potem rozliczać. Twoim jedynym obowiązkiem jest płacenie rat w terminie oraz uregulowanie całości zadłużenia w czasie wskazanym przez bank. Więcej o kredytach gotówkowych można przeczytać w sieci np. na kredytexpress.pl, jeśli masz jakieś wątpliwości, to prawdopodobnie tam znajdziesz na nie odpowiedź.

I tutaj warto byłoby jeszcze szybko wyjaśnić różnicę między pożyczką a kredytem gotówkowym. Pożyczka może być udzielona zarówno przez bank, jak i inną instytucję finansową bądź osobę fizyczną – sposób jej przyznawania reguluje Kodeks cywilny. Natomiast przepisy dotyczące kredytów gotówkowych regulowane są przez Prawo bankowe, które określa, że produkt też może być oferowany wyłącznie przez banki.

Czemu to podkreślamy? Ponieważ w niektórych bankach nie znajdziesz oferty, która nazywałaby się „kredyt gotówkowy”, lecz „pożyczka gotówkowa”, którą również można przeznaczyć na dowolny cel. A skoro mamy już to wyjaśnione, czas zastanowić się, jak znaleźć produkt na najkorzystniejszych warunkach.

Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy?

To w dzisiejszych czasach jest tak naprawdę bardzo proste, a to dzięki porównywarkom kredytów gotówkowych. Są to narzędzia, które zbierają oferty ze współpracujących z nimi bankami i przedstawiają je w ujednoliconej formie. To sprawia, że nie tylko łatwiej jest je wyszukać, ale także przeanalizować warunki.

Porównywarek znajdziesz w sieci wiele, najlepiej korzystać z tych, które oprócz oprocentowania, prowizji i RRSO wskazują wysokość miesięcznej raty i całkowity koszt kredytu.

Jak ich używać? To nie jest trudne. Wystarczy wpisać dwie informacje: kwotę zobowiązania oraz okres spłaty (na ile miesięcznych rat chcesz rozłożyć zadłużenie). Na tej podstawie wygenerowane zostaną oferty, które spełniają te kryteria. Zwykle są one automatycznie sortowane od najtańszych, aczkolwiek niektóre narzędzia umożliwiają porządkowanie ich według innych kryteriów.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy?

Wiesz już, na co wydasz pieniądze oraz znalazłeś korzystną ofertę, zanim jednak zaczniesz cieszyć się dodatkową gotówką, musisz złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. A wraz z nim, trzeba dołączyć kilka dokumentów.

Potrzebny będzie dowód osobisty do weryfikacji tożsamości. Oprócz tego może być wymagane oświadczenie o dochodach lub zaświadczenie od pracodawcy o wysokości wynagrodzenia oraz rodzaju zatrudnienia. Czasami konieczny jest też wyciąg z konta bankowego oraz dodatkowe dokumenty.

To, ile formalności trzeba będzie spełnić, zależy przede wszystkim od tego, o jaką kwotę się starasz. Im jest ona wyższa, tym większe wymagania stawia bank, aby móc lepiej ocenić twoją zdolność kredytową. Natomiast w przypadku kredytów o niskiej wartości, często możliwe jest uzyskanie ich wyłącznie na dowód.

A co najlepsze – wszystko możesz załatwić online, nie wychodząc z domu. Wystarczy wypełnić wniosek przez internet oraz dołączyć do niego kopię niezbędnych dokumentów. Weryfikacja tożsamości może nastąpić podczas podpisywania umowy, którą dostarcza kurier.

Jak zarobić dodatkowe pieniądze?

0
pomysły na dodatkowe źródło dochodu

Czasami bywa tak, że poszukujemy dodatkowego źródła dochodu, żeby podreperować domowy budżet. Wtedy praca dodatkowa jest idealnym rozwiązaniem. Najczęściej z takiej formy pracy korzystają studenci, którzy chcą pogodzić dodatkowy dochód z nauką oraz czasem wolnym.

Pomysły na dodatkową pracę

Sprzątanie mieszkań lub biur – jest to forma pracy, która nie wymaga wykształcenia, ani doświadczenia. Praktycznie może być wykonywana przez każdą osobę, która chce dorobić.

Przewóz osób – to alternatywa dla taksówki. Jest to świetny sposób na dorobienie do pensji, zaletą jest również to, że można pracować w godzinach dogodnych dla nas samych.

Opiekunka dziecięca lub osób starszych – idealna praca dorywcza dla kobiet, które lubią pomagać innymi i dogadują się z maluchami.

Copywriting – polega na pisaniu różnych teksów, SEO lub na przykład opisów konkretnych przedmiotów. Idealne dla osób, które mają lekkie pióro.

Wyprowadzanie psów – tutaj bez problemu znajdziemy klientów, którzy zapłacą nam za wyprowadzenie ich pupila. Musimy tylko kochać zwierzęta.

Przeczytaj też: http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/call-center-czym-jest/

Udzielanie korepetycji – studenci matematyki, języka obcego, chemii lub fizyki, bez problemu znajdą pracę w roli nauczyciela. Jest to forma pracy, którą bez żadnego problemu można wykonywać również z domu.

Wykonywanie fotografii lub ich obróbka – jeżeli ktoś jest miłośnikiem fotografii, idealnie odnajdzie się w takiej pracy. Jedyny minus to zakupu profesjonalnego sprzętu oraz poświęcenie czasu na naukę.

Zarządzanie social media – bardzo modne zajęcie w ostatnim czasie, które można wykonywać w domu lub w ulubionej kawiarni. Potrzebny jest nam tylko komputer i smartfon.

Call center – taka forma sprzedaży jest przeznaczona dla osób, które są kontaktowe i mają dar przekonywania. Dodatkowo pracując w sprzedaży telefonicznej można zgarnąć atrakcyjne bonusy i premie.

Rozdawanie ulotek – jest to jedna z popularniejszych prac dodatkowych, korzystają z niej najczęściej studenci oraz uczniowie. Może ją wykonywać każdy, kto posiada odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Praca hostessy – jest popularna bardziej wśród kobiet, chociaż czasami zlecenia dla mężczyzn również się trafiają. Wymaga dobrej aparycji i otwartości.

Źródło: https://laserowka.pl/

Co można spłacić z pomocą kredytu konsolidacyjnego?

0
wyliczenia finansowe

Kredyt konsolidacyjny to ostatnia deska ratunku przed ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Pozwala połączyć wszystkie zaciągnięte kredyty i pożyczki w jeden i spłacić zadłużenia w jednej racie. Kiedy można liczyć na taki kredyt i jaki są warunki jego przyznawania? O tym powiemy poniżej.

Skrócenie okresu wypowiedzenia

0
Skrócenie okresu wypowiedzenia

Długość okresu wypowiedzenia jest regulowana przez zapisy kodeksu pracy. Pracownik, jak i pracodawca jest zobowiązany do przestrzegania terminów znajdujących się w poszczególnych paragrafach.

Oddać to co należne

0
Oddać to co należne

50 mln zł do końca tego roku rezerwuje Bank Pekao S.A. na zwrot pieniędzy swoim klientom. Ogromne kwoty rezerwują w swoich budżetach także inne banki. To nie przypadek, bo oprócz głośnego wyroku TSUE ws. frankowiczów, był jeszcze jeden. Wcale nie mniej korzystny dla klientów i równie groźny dla banków.

Wyrok klucz

W świadomości ogółu Polaków jeszcze do niedawna nie istniała instytucja taka jak Trybunał Sprawiedliwości UE. Zmieniło się to kilka tygodni temu, gdy unijna instytucja wydała ważny wyrok dający kredytobiorcom prawo do zwrotu części kosztów w przypadku kredytów konsumpcyjnych oddanych przed terminem. Chodzi tu dokładnie o zwrot prowizji, ubezpieczenia i opłaty przygotowawczej kredytów zaciągniętych od 18 grudnia 2011 r., tj. po wejściu w życie ustawy o kredycie konsumenckim.

Wyrok TSUE wskazał, że przy spłacie kredytu lub pożyczki przed terminem określonym w umowie, banki powinny oddać klientom proporcjonalnie wszystkie koszty, które ponieśli w związku z zaciągnięciem kredytu. Do tej pory w całości zostawały w bankach ze względu na błędną interpretację unijnych dyrektyw.

Banki odstraszają

Choć wyroki TSUE są korzystne dla klientów, banki nie są chętne, by dobrowolnie oddawać pieniądze. Od dawna straszą, że przewalutowanie kredytów i zwrot kosztów wcześniej spłaconych kredytów spowoduje tak duże konsekwencje, iż może to zagrozić stabilności całego sektora finansowego w Polsce. Mniej lub bardziej sugerując, że w skrajnym scenariuszu możliwe są bankructwa pojedynczych banków, a finansowe konsekwencje i tak zostaną przerzucone na wszystkich klientów.

Klienci nie powinni jednak składać broni. Mają prawo do zwrotów po napisaniu do banku pisma reklamacyjnego. Jeśli jednak zostanie ono negatywnie rozpatrzone należy wejść z bankiem na drogę sądową. Oczywiście w tej nierównej walce należy przedtem uzyskać wsparcie sprawdzonej kancelarii prawnej, doświadczonej w podobnych sprawach. Taką instytucją może stać się kancelaria Lextio.pl. Więcej na temat rozpoczęcia współpracy ze wspomnianą kancelarią można dowiedzieć się z jej strony internetowej.

Co to jest BIK?

0
Co to jest BIK

BIK to podstawowe źródło informacji dla banków o przyszłych kredytobiorcach. To od niego zależy, czy nasz wniosek zostanie zaakceptowany, czy też będziemy musieli liczyć się z większymi wymogami. Co wpływa na naszą ocenę oraz jak sami jesteśmy w stanie ją zmienić?

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest rejestrem, dzięki któremu są gromadzone oraz udostępniane informacje dotyczące naszej zdolności kredytowej. Dzięki temu instytucje bankowe mają możliwość oszacowania ryzyka związanego z udzieleniem nam pożyczki.

Sprawdzenie naszej historii kredytowej odbywa się za każdym razem, kiedy staramy się o dodatkową gotówkę w banku. Negatywna ocena może skutkować odmową przyznania kredyt lub też podniesieniem oprocentowania, czy koniecznością dodatkowych zabezpieczeń.  Baza BIK nie jest używana tylko w przypadku instytucji pozabankowych, które udzielają szybkich pożyczek bez sprawdzania rejestrów.

Co wpływa na naszą ocenę w BIKu?

System oceny punktowej to podstawa dla wielu instytucji bankowych dla określenia wiarygodności kredytowej. W tym wykorzystuje się skalę punktową od 0 do 100. Wynik powyżej 80 punktów uważany jest za wyśmienity, a powyżej 60, jako dobry.

Na naszą ocenę wpływa jednak wiele czynników. Zarówno tych negatywnych, jak i pozytywnych. Końcowy więc wynik jest sumą wszystkich aspektów. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

 • terminowość spłacania dotychczasowych klientów
 • naszą aktywność kredytowa
 • przekroczenie dostępnych limitów na koncie bankowym albo na karcie
 • częstotliwość składania wniosków o pożyczkę

Jak zmienić swoją ocenę

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że na naszą ocenę mogą wpływać także inne czynniki, których nie popełniamy świadomie. Brak aktywności kredytowej jest odbierany przez bank, jako negatywny aspekt. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku dużych sum. Instytucja nie posiada wystarczającej ilości danych, aby ocenić naszą zdolność kredytową. Dlatego tak trudno czasem o pierwszy kredyt.

Jeżeli natomiast posiadamy długą oraz dobrą historię spłacania rat, jesteśmy oceniani znacznie lepiej. Na naszą niekorzyść może mieć jednak duża liczba kredytów, które zawarliśmy stosunkowo w krótkim czasie.

Nasza ocena jest więc zależna od wielu aspektów. Zbyt niski wynik może przekreślić nasze szanse o ubieganie się o kredyt w banku. Jednakże nie jest to sytuacja bez wyjścia. Pożyczka bez BIKu jest coraz bardziej powszechną formą w wielu instytucjach pozabankowych. Ponadto, jeżeli będziemy ją regularnie spłacać, przełoży się to na naszą lepszą ocenę w Biurze Informacji Kredytowej.

Biuro Informacji Kredytowej jest zabezpieczeniem dla banków przed udzieleniem kredytu niewypłacalnej osobie. Nie należy jednak się go obawiać. Nawet jeżeli nasz wynik nie jest zadowalający, wciąż mamy szansę na jego poprawę. Ponadto pożyczka bez BIKu daje nam gwarancję dodatkowej gotówki pomimo negatywnej historii kredytowej.

Klocki magnetyczne dla dzieci – jak wybrać odpowiednie dla dziecka?

0
czy klocki magnetyczne, są odpowiednie dla maluchów?

Klocki magnetyczne jeszcze do niedawna były nowością, obecnie wiele firm ma je w swoim asortymencie. Takie klocki przeznaczone są dla dzieci już od 8. miesiąca życia. Klocki magnetyczne świetnie rozwijają kreatywność i przestrzenne myślenie dziecka, a przy tym są świetną formą zabawy.

Klocki magnetyczne, a wiek dziecka

Klocki dla niemowląt od 8 miesiąca życia – są specjalnie zaprojektowane, żeby mogły z nich korzystać najmłodsze dzieci. Zestawy takich klocków wyróżniają się tym, że jest w nich niewielka liczba elementów. Elementy dla niemowląt muszą być większej wielkości, ponieważ takie są wygodniejsze dla małych rączek, a dodatkowo nie występuje ryzyko, że dziecko włoży taki klocek do buzi i się nim udławi.

Klocki magnetyczne dla dzieci zawsze musza być bezpieczne, dlatego magnesy pokryte są zabezpieczającym tworzywem. Klocki sprawiają, że niemowlę kształtuje swoją sprawność manualną oraz dodatkowo uczyć się kolorów i kształtów.

Klocki magnetyczne dla dzieci

Klocki magnetyczne dla dzieci od 1 do 3 roku życia – zestaw takich klocków już jest bardziej rozbudowany. Dziecko z ich pomocą może budować wymyślone przez siebie proste budowle. Dzięki magnesom, konstrukcje są bardziej wytrzymałe i nie burzą się tak łatwo. Maluch wtedy mniej się frustruję. Tak samo jak w przypadku klocków dla niemowląt, te klocki są większych rozmiarów i dodatkowo mają magnes pokryty tworzywem zabezpieczającym.

Klocki magnetyczne dla dzieci od 3 roku życia – zestaw takich klocków może się składać nawet ze 100 elementów. Dzięki takim klockom dziecko może budować kreatywne konstrukcje. Dzięki dużej ilości elementów, do takiej zabawy może przyłączyć się rodzeństwo lub rodzic.

Klocki magnetyczne dla dzieci od 5 roku życia – tutaj już jest większy problem z wyborem, ponieważ oferta tego rodzaju klocków w sklepach jest bardzo bogata. Zestawy występują w wersji od niewielkich po bardzo duże. Składają się z drobnych elementów, w tym stalowych kulek, z paneli, które można umieścić, a nawet mechaniczne elementy, dzięki którym dana konstrukcja może być wprawiona w ruch.

Przeczytaj też: http://www.akademiarozwojubiznesu.pl/klocki-dla-dzieci-od-kiedy-dziecko-moze-ich-uzywac/

Prawidłowe żywienie owczarka Niemieckiego – Jaką karmę wybrać

0
Prawidłowe żywienie owczarka Niemieckiego

Jakie składniki powinno zawierać pożywienia owczarka niemieckiego?

Dla rasy psów jakimi są owczarki niemieckie pożywienie powinno być bogata w białko z dodatkiem nieprzetworzonych węglowodanów występujących w takich pokarmach jak kaszy czy ryż. Równie ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości witamin w postaci owoców i warzyw. Do najważniejszych z nich należą:

 • witamina A,
 • witamina B1,
 • witamina B2,
 • witamina B6,
 • witamina B12,
 • witamina D3,
 • witamina E.

Jakich składników unikać podczas karmienia owczarka niemieckiego?

Jak u większości ras psów odradza się podawanie owczarkom niemieckim słodyczy w szczególności czekolady, czosnku, cebuli, przetworzonego mięsa, roślin stroączkowych takich jak np. fasola czy produktów o dużej zawartości przypraw

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla owczarka niemieckiego?

Przede wszystkim karma dla owczarka niemieckiego, jak już było wspominane, powinna być bogata w odpowiednią ilość makroskładników takich jak:

 • Białka
 • Węglowodany
 • Tłuszcze
 • minerały i witaminy

Przy wyborze karmy należy również zwrócić uwagę dla jakiego wieku psa jest ona przeznaczona. Na rynku można znaleźć najczęściej dwa rodzaje karm:  junior – dla szczeniaków oraz senior – dla psów dorosłych. Różnią się one zawartością makroskładników niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu owczarka niemieckiego. Równie ważne co rodzaj karmy w zależności od wieku psa jest jej jakość. Najlepiej wybierać karmy od sprawdzonych producentów o sprawdzonej renomie.

Jeśli szukasz karmy dla owczarka niemieckiego sprawdź w internetowym sklepie zoologicznym zoocentrum24.