Tanie i szybkie przesyłki do USA

0

Wiele osób wysyła różnego rodzaju przesyłki do USA. Jest to popularny kierunek przede wszystkim ze względu na liczną Polonię mieszkającą w tym kraju. Obecnie bez problemu można znaleźć oferty tanich usług kurierskich obejmujących dostarczanie przesyłek na terenie tego państwa.

Tanie przesyłki zagraniczne do USA

Stany Zjednoczone Ameryki to miejsce, gdzie mieszka liczna grupa Polaków. Wiele z tych osób nadal utrzymuje bardzo bliskie kontakty z ojczyzną. Stąd wynika potrzeba znalezienie tanich usług kurierskich, które zapewnią sprawne dostarczanie przesyłek bezpośrednio do adresata. Korzystanie z kuriera ma wiele zalet, ponieważ gwarantuje nie tylko szybkie dostarczenie paczki na miejsce, ale również wysokie bezpieczeństwo. Jednocześnie usługi firm kurierskich przeznaczone dla indywidualnych klientów są niestety stosunkowo kosztowne. W takiej sytuacji warto poszukać alternatywnych rozwiązań, które pozwolą na obniżenie cen bez rezygnowania z wysokiej jakości usług.

Korzystny cennik

Rozwiązaniem dostępny dla prywatnych nadawców oraz firm, które chcą przesłać paczki do USA, jest serwis LatajacePaczki.pl. Zaletą tego portalu jest przede wszystkim korzystny cennik, pozwalający na przesyłanie paczek w cenach, które do tej pory były praktycznie niedostępne dla klientów indywidualnych. Jednocześnie w przypadku tej firmy cennik jest bardzo przejrzysty i łatwo dostępny. Koszt wysłania każdej przesyłki obliczany jest indywidualnie i można zrobić to samodzielnie przy pomocy kalkulatora znajdującego się na stronie serwisu. W kalkulatorze wystarczy podać kraj nadawcy i adresata oraz wagę i wymiary paczki. Na podstawie tych informacji system wyliczy całkowity koszt usługi, bez żadnych dodatkowych opłat.

Proste nadawanie przesyłek

Przesyłki zagraniczne można nadawać w prosty i szybki sposób za pośrednictwem serwisu LatajacePaczki.pl. Wszystkie formalności załatwia się w kilku prostych krokach na stronie portalu. Po podaniu podstawowych informacji na temat przesyłki należy także określić, kiedy paczka ma zostać odebrana przez kuriera. Następnie kurier dociera bezpośrednio do nadawcy. Od chwili odbioru przesyłka jest przez cały czas monitorowana. Dotyczy to każdej paczki i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

W czasie nadawania przesyłki klient ma do wyboru kilka różnych rozwiązań, które mogą obejmować inne formy transportu. Różnice dotyczą przede wszystkim ceny, a także czasu potrzebnego na dostarczenie paczki. Dzięki dużej elastyczności każdy klient może znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiadało jego indywidualnym potrzebom.

Bezpiecznie i na czas

LatajacePaczki.pl współpracuje z renomowanymi dostarczycielami, czyli UPS i TNT. Są to firmy, które posiadają ogromne doświadczenie w dostarczaniu przesyłek na całym świecie i działają na rynku usług kurierskich od wielu lat. Korzystne ceny nie wynikają więc z obniżenia jakości usług. Wszystkie przesyłki zagraniczne są monitorowane od chwili ich nadania do momentu dostarczenia do adresata. Zespół wykwalifikowanych pracowników czuwa nad tym, żeby w czasie doręczania przesyłek nie pojawiły się żadne opóźnienia, jednocześnie gwarantuje, że paczka dotrze na wyznaczony adres w idealnym stanie.

Usługi dla firm

LatajacePaczki.pl oferuje także usługi kurierskie dla firm. Również przedsiębiorcy szukają sposobów na obniżenie kosztów przesyłek zagranicznych. Wiele firm nie może sobie pozwolić na współpracę z firmami kurierskimi na preferencyjnych warunkach. W takich przypadku skorzystanie z oferty LatajacePaczki.pl umożliwia zmniejszenie kosztów bez podpisywania żadnych umów. Serwis zajmuje się dostarczaniem nie tylko standardowych paczek i listów, ale także całych palet towarów.

Wysyłanie przesyłek do Stanów Zjednoczonych w niskich cenach jest możliwe nie tylko w przypadku dużych firm. Również nadawcy prywatni i małe przedsiębiorstwa mogą korzystać z takich usług po preferencyjnych cenach. Wystarczy znaleźć pośrednika, który przejmuje odpowiedzialność za negocjowanie najlepszych warunków z doręczycielami.

Lokaty bankowe. Od czego zacząć oszczędzanie?

0

Wraz z nowym rokiem chcesz rozpocząć oszczędzanie? Nie wiesz od czego zacząć, jak się do tego zabrać i jakie instrumenty finansowe wybrać, aby nie stracić posiadanego kapitału? W artykule omówimy specyfikę lokaty bankowej – narzędzia, które umożliwi Ci wygenerowanie pewnych, z góry określonych i bezpiecznych zysków.

Najtańsze konto bankowe

0

Obecnie oferta kont bankowych na rynku jest ogromna. Standardem jest, że założenie konta nic nie kosztuje. Za korzystanie z niego naliczane są jednak już różne opłaty. Chociaż na pierwszy rzut oka wydają się pozornie niewielkie, może się okazać, że zsumowane dają sporą sumę. Przeczytaj, jak wybrać najtańsze konto bankowe i na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy.

Na co powinniśmy uważać, wybierając konto bankowe?

Wybierając konto bankowe, powinniśmy mieć świadomość, że nie istnieje coś takiego jak „najtańsze konto bankowe” dla każdego. Każdy z nas w innym zakresie korzysta ze swojego konta, dlatego też ponosi przy tym inne koszta. Z tego powodu w każdym banku znajdziemy ofertę co najmniej kilku kont do wyboru, które są dostosowane do potrzeb różnych klientów.

Zawsze zanim zdecydujemy się na założenie konta bankowego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z umową. Szczególne znaczenie będzie mieć dla nas jej część nazwana „Tabela opłat i prowizji”. To w niej znajdziemy wszystkie informacje o kosztach związanych z korzystaniem z konta.

Jakie koszty mogą być związane z korzystaniem z konta?

Obecnie coraz rzadziej pobierane są opłaty za prowadzenie konta, a jeśli już istnieją, to zwykle bank z nich rezygnuje jeśli spełnimy określone warunki. Możemy za to spotkać się z opłatami za dokonane przelewy (szczególnie do innych banków) i za korzystanie z bankomatów. Niektóre banki oferują opcję darmowych wypłat pieniędzy z bankomatów w całej Polsce, zwykle jednak odbywa się to w ramach promocji. Niektóre banki wprowadziły również taką opcję za uiszczeniem jednorazowej opłaty. Warto upewnić się, z których bankomatów możemy korzystać za darmo, by nie narażać się na dodatkowe koszty.

Bardzo często banki pobierają również opłaty za kartę do bankomatu. Są one relatywnie niskie (0-7 zł w miesiącu). Wiele banków rezygnuje z pobrania tej opłaty, jeśli spełnimy pewne warunki, np. wykonamy określoną ilość transakcji bezgotówkowych kartą w miesiącu. Bardzo często naliczenie opłaty wynika z błędów klienta, który nie spełni warunków.

Zarabiaj na koncie bankowym

Niektóre banki zachęcają nas do założenia konta premią. Czasami za przeniesienie się z innego banku możemy dostać nawet kilkaset złotych. Takie okazje wymagają oczywiście spełnienia pewnych warunków. Bank, wypłacając nam pieniądze, liczy na to, że zwrócą mu się one z nadwyżką. Często warunkiem otrzymania premii bywa skorzystanie z innego produktu banku lub też zagwarantowanie, że nasza pensja będzie wpływać na to konto.

Bezpieczeństwo depozytu

Wybierając najtańsze konto bankowe, często obawiamy się również o bezpieczeństwo depozytu. Warto pamiętać o tym, że w Polsce depozyty do kwoty 100 tys. euro są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oznacza to, że jeśli na przykład bank ogłosi niewypłacalność, BFG wypłaci nam maksymalnie równowartość tej kwoty. Tą gwarancją objęte są również depozyty w SKOK-ach. Aby jednak uniknąć nerwów, warto zakładać konta w dużych renomowanych bankach. Prawdopodobieństwo ich bankructwa jest najmniejsze.

http://www.psychomanipulacja.pl/

Kredyt hipoteczny – Opinie

0

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie jest sprawą prostą. Wiąże się z koniecznością wypełnienia wielu formalności, udokumentowaniem zdolności kredytowej, wniesienia wkładu własnego, a następnie mozolnym spłacaniem rat. Wiele osób cieszy się, gdy pierwszy bank przyzna im kredyt i od razu podpisują umowę. Należy jednak w tym względzie zachować dużą ostrożność. Nawet pozornie niewielkie różnice w ofertach dzisiaj mogą przełożyć się na poważne kwoty w przyszłości. Podpowiadamy, jak uzyskać najlepszy kredyt hipoteczny.

Dobrze się zastanów nad wyborem waluty kredytu

W przeszłości bardzo wiele osób decydowało się na przykład na zaciągnięcie kredytu we frankach szwajcarskich lub w euro. Wysokie wahania kursów tej waluty sprawiła jednak, że miesięczne raty bardzo wzrosły. Nadal jednak może być tak, że w niektórych przypadkach kredyt w obcej walucie opłaca się znacznie bardziej niż kredyt złotówkowy. Należy jednak pamiętać o tym, że zaciągnięcie kredytu w obcej walucie zawsze wiąże się ze sporym ryzykiem. Jeżeli nie interesujemy się tematyką zmian kursów walut i nie mamy wiedzy na ten temat, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór kredytu w złotówkach.

Przez jaki okres chcemy spłacać kredyt?

Z jednej strony, oczywiście, najlepiej jak najszybciej uporać się ze spłatą kredytu. Takie rozumowanie wiąże się jednak z pewnymi pułapkami. Wysoka miesięczna rata będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Nawet jeśli obecnie nasze zarobki są wysokie i bez problemu możemy ją zapłacić, ciężko jest przewidzieć, co wydarzy się za dziesięć czy piętnaście lat. Jeżeli spadną Ci przychody, możesz mieć problem ze spłatą wysokich rat, a banki niechętnie wydłużają okres kredytowania. Niska rata pozwala na większą elastyczność w planowaniu domowego budżetu, warto pamiętać jednak o tym, że zawsze można spłacać raty szybciej niż to wynika z harmonogramu.

Wybierz system równych rat

Zaciągając kredyt hipoteczny możemy zdecydować się na system spłacania równych rat lub raty malejące. Chociaż w systemie równych rat będziemy musieli płacić nieco większe odsetki, jego wybór może być opłacalny. Wiąże się to z faktem, że w tym systemie będziemy mieć znacznie większą zdolność kredytową. Równe raty są również o wiele łatwiejsze do uwzględnienia w domowym budżecie.

Nie ograniczaj się do złożenia wniosku w jednym banku

Aby uzyskać jak najkorzystniejszy kredyt, nie powinniśmy ograniczać się do złożenia wniosku w jednym banku. Zróbmy to w przynajmniej dwóch lub trzech. To daje nam największe szanse na uzyskanie kredytu na korzystnych warunkach. Warto przy tym pamiętać, że nawet pozornie nieistotne z naszego punktu widzenia czynniki mogą mieć wpływ na zdolność kredytową. Z tego powodu zanim zaczniemy starać się o kredyt powinniśmy pozamykać wszystkie karty kredytowe z których nie korzystamy. Po uzyskaniu kredytu będziemy mogli założyć je na nowo – nawet w banku, który udziela nam kredytu hipotecznego. Może wydawać się to nielogiczne, ale tak właśnie funkcjonuje.

http://www.activisio.pl/

Najlepsze konto walutowe

0

W dzisiejszych czasach znaczna część naszej aktywności życiowej wiąże się z zagranicą. Wielu z nas często odbywa podróże zagraniczne, odbiera wypłatę w obcej walucie lub spłaca kredyty walutowe. W takich sytuacjach warto rozważyć założenie konta walutowego. Obecnie konta walutowe nie są już nowością. Można je założyć praktycznie w każdym banku. Nie zawsze jednak warunki, jakie są proponowane, są korzystne. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze konto walutowe i na co zwracać uwagę przy jego zakładaniu.

Najlepsze konto walutowe – zastanów się, do czego będziesz potrzebować konta

Zanim zdecydujemy się na wybór konta walutowego, powinniśmy zastanowić się, do czego będziemy go potrzebowali i dopiero pod tym względem przeglądać oferty. Inne konto będzie korzystne dla osoby, która odbiera wypłatę w zagranicznej walucie, a inne dla kogoś, kto często wykonuje płatności online lub spłaca kredyt hipoteczny. Powinniśmy również zastanowić się, z jakich dodatkowych funkcji konta chcemy korzystać.

Wybierz najtańsze konto walutowe

Stwierdzenie, że konto walutowe, tak samo jak każde inne konto, powinno być przede wszystkim jak najtańsze w użytkowaniu, nie jest niczym odkrywczym. Powinniśmy porównać, jakie opłaty będziemy musieli ponosić przy korzystaniu z konta. Mogą się one znacząco różnić w ofertach poszczególnych banków. Przede wszystkim będziemy musieli sprawdzić, jakie opłaty będziemy musieli ponosić przy transakcjach walutowych i przy wykonywaniu przelewów. Wiele osób wracając z zagranicznych wakacji jest niemile zaskoczonych, gdy okazuje się, że muszą zapłacić równowartość kilkudziesięciu złotych za jedną tylko transakcję. Aby tego uniknąć warto wcześniej sprawdzić, jakie dany bank pobiera prowizje.

Do konta potrzebna nam będzie karta płatnicza. Zwykle bank pobiera opłatę za kartę do konta walutowego. Może to być opłata naliczana co miesiąc lub co rok. W niektórych bankach opłaty za kartę płatniczą do konta walutowego mogą być stosunkowo wysokie. Warto sprawdzić wcześniej, ile będzie nas kosztowało posiadanie karty. Powinniśmy również uważać, wypłacając pieniądze z bankomatu za granicą. Prowizja za wypłatę może się znacząco różnić w przypadku różnych banków.

Zwróć uwagę na różnice w kursie

Korzystając z konta walutowego powinniśmy również zwrócić uwagę na spread – czyli różnicę między kursem zakupu i kursem sprzedaży waluty. Aby nie tracić pieniędzy, powinniśmy zdecydować się na ofertę banku, który oferuje jak najniższy spread. Jeżeli wykonujemy jedynie transakcje na niewielkie sumy, spread może nie mieć dla nas większego znaczenia. Jeżeli jednak na przykład spłacamy kredyt hipoteczny, przez cały okres spłaty niekorzystna różnica w kursie może kosztować nas nawet równowartość kilkunastu tysięcy złotych!

Oczywiście, nie ma czegoś takiego, jak najlepsze konto walutowe dla wszystkich. Każdy z nas korzysta z konta w innym w innym zakresie. Jeden często dokonuje przelewów, więc będzie dla niego ważne, by ich koszt był niski, inna osoba natomiast przelewu nie dokona nigdy, a często korzysta z bankomatów.

http://akcez.pl/

Wspólne konto bankowe

0

Zmiana stanu cywilnego, rozpoczęcie wspólnego życia wymusza także zmiany w sposobie, w jaki gospodarowaliśmy się pieniędzmi. Ponieważ wspólnie prowadzi się domowy budżet, opcją wartą rozważenia jest wspólne konto bankowe z małżonkiem. Takie rozwiązanie ma jednak swoje wady i zalety. Przeczytaj, z jakim ryzykiem wiąże się posiadanie wspólnego konta i w jakich sytuacjach warto się na to zdecydować.

Wspólne konto bankowe – zalety

Założenie wspólnego konta bankowego po ślubie niewątpliwie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo wygodne w życiu codziennym. Małżeństwo zdecydowaną większość wydatków musi ponosić wspólnie: wspólne są opłaty za mieszkanie, wydatki na jedzenie czy związane z dziećmi. Wspólne konto bardzo ułatwia zaplanowanie domowego budżetu. Dzięki temu, że wszystkie pieniądze trafiają do wspólnej puli, można szybciej zorientować się, ile pieniędzy pozostanie do dyspozycji.

Wspólne konto bankowe może również być przydatne w sytuacji, gdy jedna z osób w małżeństwie ma większą wiedzę na temat zarządzania pieniędzmi od drugiej. Dzięki temu, że pieniądze trafiają na wspólne konto, ta osoba, która jest bardziej zorientowana, będzie mogła łatwiej zakładać lokaty czy fundusze. Łatwiej też jej będzie analizować przychody i wydatki i wybierać najlepsze opcje pożyczania pieniędzy lub ich inwestowania.

Kolejną zaletą posiadania wspólnego konta może być fakt, że pewne opłaty bankowe naliczane są tylko raz. Często jednak banki naliczają dodatkową opłatę za wystawienie drugiej karty do wspólnego konta.

Wspólne konto bankowe – wady

Niestety, wspólne konto bankowe to rozwiązanie, które ma także pewne wady. Przede wszystkim, rozwiązanie to wymaga dużego zaufania do współmałżonka (skoro jednak decydujemy się na ślub, można założyć, że zaufanie występuje). Często jednak może się okazać, że jedna osoba w związku ma o wiele bardziej luźne podejście do finansów niż druga i będzie to generować konflikty. Z pewnością do kłótni może doprowadzić sytuacja, gdy jedna osoba jest bardziej rozrzutna i wydaje pieniądze ze wspólnego konta bez porozumienia z drugą. W skrajnym przypadku, może się nawet okazać, że małżonek wyczyści nasze konto i pozostawi nas bez środków do życia. To oczywiście rzadki scenariusz, jednak niestety, takie sytuacje się zdarzają.

Drugie zagrożenie związane z posiadaniem wspólnego konta wiąże się z sytuacją, gdy jeden z małżonków reguluje swoje zobowiązania w sposób nieterminowy. Jeżeli jeden z małżonków zadłuży się i będzie zalegał ze spłatą zobowiązań, komornik może zająć wspólne konto. W ten sposób jeden z małżonków może stracić oszczędności życia przez długi drugiego, nawet jeśli nie miał o nich żadnej wiedzy.

Wspólne konto może być dobrym rozwiązaniem, ale wymaga dużego zaufania do małżonka i zgody co do tego, jak pieniądze mają być wydawane. Zanim zdecydujemy się na założenie wspólnego konta, warto dobrze przemyśleć ryzyko, jakie jest z tym związane. Dobrze również, jeśli najpierw poznamy dokładnie nawyki finansowe partnera i umówimy z nim sposób, w jaki pieniądze mają być wydawane.

http://www.machinaedukacyjna.pl/

Ranking kont walutowych

0

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na założenie konta walutowego. Obecnie istotna część życia wielu z nas wiąże się z zagranicą: pracujemy i studiujemy w innych krajach, otrzymujemy wynagrodzenie w różnych walutach, spłacamy kredyty walutowe. W tych sytuacjach zwykłe konto złotówkowe często nie wystarczy. O wiele wygodniejsze będzie założenie konta walutowego. Prowadzenie konta walutowego może wiązać się jednak z wieloma kosztami. Aby nie przepłacać, poznaj ranking kont walutowych.

Ranking kont walutowych – na co należy uważać zakładając konto walutowe

Konta walutowe niewiele się różnią pod względem funkcjonalności od zwykłych kont złotówkowych. Przy ich pomocy możemy dokonywać przelewów, wpłacać i wypłać pieniądze, korzystać z bankomatów na całym świecie. Konto walutowe może być również potrzebne, gdy zakładamy lokatę w walucie obcej lub gdy spłacamy kredyt walutowy. Tak samo jak w przypadku zwykłego konta, otrzymamy kartę płatniczą. Pomoże nam ona gdy będziemy chcieli wypłacać pieniądze z bankomatów czy płacić w formie bezgotówkowej. Niestety, opłaty za korzystanie z konta walutowego mogą być znacznie wyższe niż w przypadku konta złotówkowego. Z tego powodu zanim zdecydujemy się na założenie konta walutowego, powinniśmy dokładnie zapoznać się z częścią umowy nazwaną „Tabela Opłat i Prowizji”.

Ranking kont walutowych – z jakimi kosztami może wiązać się korzystanie z konta walutowego?

Zanim zdecydujemy się na założenie konta walutowego, powinniśmy dokładnie sprawdzić, ile kosztują przelewy i wypłaty pieniędzy z bankomatów za granicą. Bardzo często konto walutowe jest „darmowe” jednak już od każdej transakcji będziemy musieli zapłacić wysoką prowizję. Jeżeli nie sprawdzimy tego wcześniej, po powrocie z wakacji może czekać nas niemiła niespodzianka, gdy okaże się, że za jedną wypłatę pieniędzy z bankomatu będziemy musieli zapłacić kilkadziesiąt złotych.

Korzystanie z karty do konta walutowego również wiąże się z pewnymi kosztami. Opłata za kartę może być pobierana z naszego konta na przykład raz na rok. W poszczególnych bankach różnica w opłatach za kartę może być znacząca, dlatego też warto zorientować się, ile wynosi.

Uwaga na spready

Istotne znaczenie dla opłacalności konta będzie miał również spread – czyli różnica między kursem sprzedaży i kursem zakupu waluty. O ile przy drobnej transakcji może nie mieć ona większego znaczenia, to przy większych sumach może się okazać, że tracimy na spreadach duże pieniądze. W przypadku kredytu hipotecznego może być to nawet kilkanaście tysięcy złotych w całym okresie spłacania!

Jak korzystać z rankingów kont walutowych?

Ranking kont walutowych może być przydatnym narzędziem, gdy chcemy wybrać odpowiednie konto dla siebie. Warto pamiętać, że każdy korzysta z funkcjonalności konta w innym zakresie i w związku z tym ponosi różne koszty z tym związane. Ranking kont walutowy jest wygodnym zestawieniem oferty różnych banków. Dzięki niemu możemy również zwrócić uwagę na opłaty, które samemu moglibyśmy przeoczyć.

http://www.plansys.pl/

Czym kierować się wybierając ubezpieczenie na życie?

0

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się bardzo wiele różnorodnych ubezpieczeń na życie. Obecnie coraz więcej osób interesuje się tego typu rozwiązaniami, ponieważ w kryzysowych sytuacjach mogą one nam bardzo ułatwiać życie. Zatem czym powinniśmy się kierować, wybierając dla siebie oraz swoich bliskich odpowiednie ubezpieczenie na życie?

Detektywistyczna profilaktyka

0

Lepsza profilaktyka niż leczenie – standardowo to hasło związane jest raczej z medycyną niemniej jednak pasuje ono do naprawdę wielu stron życia. Zdecydowanie lepiej jest wcześniej orientować się w pewnych sprawach tak, aby potem wiedzieć co w nagłej sytuacji zrobić.

Detektyw dla każdego

W tym krótkim artykule będzie mowa przede wszystkim o detektywach oraz głównie o tym, że istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że z ich usług choć raz w życiu skorzystamy. Warto zatem wcześniej nieco poczytać o tym, kim oni są, jak wygląda ich praca oraz kiedy warto się do nich zgłosić. Wszelkie ważne informacje w tym zakresie znajdziemy na stronie internetowej detektyw.com.pl. Tam też mamy od razu możliwość porozmawiania z konsultantem albo zatrudnienia prawdziwych profesjonalistów.

Detektyw z prawdziwego zdarzenia

Lecz właśnie – co to znaczy profesjonalistów? Przede wszystkim konieczne jest, aby detektyw, którego zatrudniamy, posiadał stosowną licencję oraz pozwolenie. Dobrze jest jeśli jego wykształcenie w jakiś sposób związane jest z kryminalistyką i dochodzeniem. Powinien on także dysponować referencjami od poprzednich klientów. Można jeszcze nadmienić, że na pewno zaufanie wzbudza także posiadanie przez niego różnych szkoleń, certyfikatów oraz wieloletniego stażu pracy.

Zadania dla detektywa

A kiedy możemy potrzebować detektywa? Najczęściej zatrudniani są oni przy rozwodach a konkretniej – zdradach. Jednak to nie koniec ich działalności. Detektywi bowiem zajmują się także ustalaniem ojcostwa, poszukiwaniem zaginionych osób. Często działają także w sektorze biznesowym – tam bowiem nieraz konieczna jest walka z nieuczciwą konkurencją albo weryfikacja niepewnego pracownika.

Detektyw na cito

Co zatem należy zrobić, kiedy dopadnie nas w życiu jakaś nieprzyjemna sytuacja, w której to najprawdopodobniej będziemy potrzebować profesjonalnej pomocy detektywa? Otóż najlepiej jest wówczas szybko zajrzeć na wspomnianą wcześniej stronę i skontaktować się z osobą pełniącą aktualnie dyżur.

Monitoring CCTV – prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w firmie

0

Myśl o przyszłości firmy i pracowników nie daje Ci spać? A może nie wiesz, co pomogłoby zwiększyć bezpieczeństwo? My wiemy – dzięki monitoringowi CCTV Twoja firma będzie strzeżona przez całą dobę tak, że wreszcie będziesz mógł się zrelaksować. Przekonaj się, dlaczego warto zainwestować w monitoring CCTV.

Czym jest CCTV?

To skrót od angielskiego „Closed Circuit Televison”. Po polsku mówi się o monitoringu CCTV jako o telewizji w obwodzie zamkniętym. Jest to więc nic innego jak system monitoringu, dzięki któremu jesteśmy w stanie kontrolować to, co dzieje się na danej przestrzeni. Montoring CCTV jest coraz bardziej popularny zarówno w dużych, jak i małych firmach. Nic dziwnego, dzięki temu, że używa się do niego kamer IP, to obraz dostarczany do komputera ma wyjątkowo dobrą rozdzielczość. Dzięki temu jesteśmy w stanie zauważyć wszystko i w przypadku sytuacji awaryjnej zareagujemy szybciej. Monitoring CCTV przesyła obraz bezpośrednio z kamer do komputera, co sprawia, że nagranie ułatwia ustalenie tożsamości i rozpoznanie twarzy włamywacza. To ważne, ponieważ ułatwimy w ten sposób pracę służb bezpieczeństwa i szybciej schwytamy potencjalnego wandala czy złodzieja.

Dla kogo monitoring CCTV?

Dziś dbanie o bezpieczeństwo to absolutna podstawa, nie dziwi więc fakt, że w telewizję o obwodzie zamkniętym inwestują również małe firmy. Dużą zaletą monitoringu CCTV jest to, że może on łączyć się z innymi systemami bezpieczeństwa stosowanymi na terenie budynku. To sprawia, że właściciel nie musi się o nic martwić – wszystkie sytuacje zapisywane są bezpośrednio na komputerze, do którego można mieć dostęp przez całą dobę. Trudno dziś wyobrazić sobie firmę bez monitoringu, szczególnie, gdy pracuje w niej więcej osób i musimy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników. Jeśli do tej pory tylko zastanawiałeś się nad monitoringiem, nie czekaj dłużej. Skontaktuj się z pracownikami firmy Team Prevent Poland Sp. z o.o, aby dowiedzieć się więcej na temat oferty na monitoring CCTV.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Monitoring CCTV – prosty sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w firmie” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny